Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Ringer a Macinská víťazne do orientačnej sezóny

Sportnet|Publikované 27. mar 2009 o 00:00

KOŠICE. Orientačný klub Union Košice v spolupráci s klubom OB ATU Košice usporiadali 1. kolo Oblastného rebríčka Východ v orientačnom behu s názvom

"Grand Slam 2009". Trate boli situované v časti košického Sídliska Ťahanovce nazývanej Sahara i v ťahanovskom lese na krátkych tratiach.

Na najdlhšej 6,3 km dlhej trati mužov s 29 kontrolami zvíťazil Štefan Ringer (ATU Košice) za 47:13 min. pred Miroslavom Kollárom (KOB Sokol Kysak) za 49:08 min. a tretí skončil Miroslav Papuga (ATU Košice) za 50:26 min. V ženskej kategórii na 3,9 km trati s 20 kontrolami dominovala Jana Macinská za 30:16 min. pred Zuzanou Malachovskou za 50:36 min. a tretie miesto obsadila Iveta Křivánková (všetky ATU Košice) za 52:47 min. Vo veteránskych kategóriách prvenstvá dosiahli: M35-: F. Papuga (ATU), M45-: M. Jarný (Kysak), M55-: E. Weiszer, M70-: L. Oľhava, W35-: E. Mušinská, W45-: I. Putnovská (všetci ATU).

V mládežníckych kategóriách prvé miesta obsadili: W-12: A. Šofranková (ZŠ sv. Cyrila a Metoda Košice), W14-: M. Papugová, W-16: V. Koľveková (obe ATU), W-18: Ľ. Sokolová , M-12: S. Franko (obaja Kysak), M-16: T. Mušinský (ATU), M-18: M. Kollár (Kysak). V kondičnej kategórii "K" vyhral Štefan Novák (nereg. Košice). Vo verejných náborových pretekoch v konkurencii 48 pretekárov bol prvý Peter Chytil (U.S.Steel Košice).