Sobota, 12. júna, 2021Meniny má Zlatko

Rímske derby si zopakujú 21. apríla

SITA|13. apr 2004 o 13:06

RÍM 13. apríla (SITA, AFP) - Rímske futbalové derby medzi Laziom a AS Rím, ktoré minulý mesiac rozhodca predčasne ukončil pre výtržnosti fanúšikov, opäť odohrajú v stredu 21. apríla. V utorok to potvrdil ...

RÍM 13. apríla (SITA, AFP) - Rímske futbalové derby medzi Laziom a AS Rím, ktoré minulý mesiac rozhodca predčasne ukončil pre výtržnosti fanúšikov, opäť odohrajú v stredu 21. apríla. V utorok to potvrdil šéf rímskej polície Achille Serra, ktorý o rozhodnutí informoval aj vedenie Talianskej futbalovej ligy a oba kluby. Zápas sa nebude hrať bez divákov, ako informovali niektoré médiá.

V inkriminovanom zápase na spoločnom Olympijskom štadióne bolo domácim mužstvom Lazio. Rozhodca Roberto Rosetti sa po porade s hráčmi a funkcionármi rozhodol na začiatku druhého polčasu za stavu 0:0 zápas ukončiť po tom, čo sa medzi fanúšikmi rozšírila správa, že pred štadiónom zrazilo policajné auto malého chlapca. Napriek uisteniu šéfa rímskej polície, že informácia sa nezakladá na pravde, davy fanúšikov AS pokračovali v stretoch s políciou, po ktorých muselo vyhľadať ošetrenie až 150 ochrancov zákona. Niekoľkým ďalším divákom sa podarilo dostať až na ihrisko.

Súvisiace články

Tipuj bez rizika až za 20 €
Viac
Kurzy prináša
15:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Wales vs. Švajčiarsko
18:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Dánsko vs. Fínsko
21:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Belgicko vs. Rusko
Kurzy prináša