Utorok, 22. júna, 2021Meniny má Paulína

Rímske derby pre výtržnosti nedohrali

Sportnet|23. mar 2004 o 00:00

RÍM - Nedeľňajšie prestížne futbalové derby dvoch rímskych klubov Lazio a AS sa skončilo predčasne po tom, čo sa medzi fanúšikmi rozšírila správa, že pred Olympijským štadiónom zrazilo policajné auto malého chlapca. Napriek tomu, že polícia a hlásateľ ..


Talianski policajti zasahujú proti fanúšikom, ktorí vnikli na plochu Olympijského štadióna v Ríme počas derby futbalistov AS a Lazia. Rozhodca stretnutie predčasne ukončil. FOTO - ČTK/APRÍM - Nedeľňajšie prestížne futbalové derby dvoch rímskych klubov Lazio a AS sa skončilo predčasne po tom, čo sa medzi fanúšikmi rozšírila správa, že pred Olympijským štadiónom zrazilo policajné auto malého chlapca. Napriek tomu, že polícia a hlásateľ na štadióne tragickú správu vyvrátili, hlavný rozhodca Roberto Rosetti sa po porade s hráčmi a funkcionármi rozhodol na začiatku druhého polčasu za stavu 0:0 zápas ukončiť.

Usporiadatelia sa obávali o bezpečnosť 65 000 fanúšikov, keďže mnohí z nich sa snažili uniknúť účinkom slzného plynu, ktorý polícia použila na udržanie poriadku pred štadiónom. "Nikto nikoho nezrazil, nikto nezomrel," povedal hovorca mestského zastupiteľstva Maurizio Improta, podľa ktorého nepodloženú správu o tragédii rozšírili výtržníci, aby spôsobili ešte väčší chaos.

Prezident Talianskej futbalovej ligy Adriano Galliani, ktorý je zároveň viceprezidentom lídra Serie A AC Miláno, uviedol, že on poradil rozhodcovi, aby zápas predčasne ukončil. "Rozhodol som sa tak, pretože vzniknutá situácia podľa mňa nedovoľovala v zápase pokračovať. Hovoril som s rozhodcom, ale aj s trénerom AS Fabiom Capellom a predsedom klubu Francom Baldinim. Predstavitelia mesta nám potvrdili, že správy o smrti malého chlapca sú nepravdivé. Povedal som rozhodcovi, aby zápas ukončil, pretože sme dostali informácie, že divákom hrozí nebezpečenstvo. Navyše ani hráči nechceli pokračovať. Stretnutie sa určite bude opakovať," povedal.

Nepokoje pred Olympijským štadiónom medzi políciou a fanúšikmi oboch klubov, ktorí hádzali zápalné fľaše, prepukli už pre zápasom a pokračovali aj počas neho. V hľadisku výtržníci podpálili niekoľko sedadiel a transparentov. Pred štadiónom polícia použila na rozohnanie davu slzný plyn, ktorý však čiastočne prenikol aj na tribúny a diváci sa začali tlačiť smerom k východom. (sita, afp)

Súvisiace články