Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Říha neľutuje, že je v Slovane. Privítal by ďalšie posily

Miloš Říha na pondelkovom tréningu Slovana Bratislava. (Autor: TASR)
Ondrej Gajdoš|Publikované 3. aug 2015 o 16:46

Slovenský tím pred sezónou KHL zatiaľ v príprave víťazí, v utorok hrá s Kometou Brno

BRATISLAVA. Tri zápasy, tri víťazstvá. Príprava hokejistov Slovana Bratislava na nový ročník KHL je napriek známym finančným problémom úspešná, slovenský tím zdolal silné ruské kluby – dva razy Ufu a raz Nižnij Novgorod.

V utorok sa slovanisti prvý raz od posledného súboja základnej časti v minulom ročníku, po takmer polroku, predstavia na domácom ľade v prípravnom súboji s Kometou Brno (18.00).

Situácia sa ustálila

„Vedel som, že Slovan mal v minulom ročníku ťažkosti s výplatami, no pravdu povediac, netušil som, že problémy sú až také hlboké. Čosi také som v kariére ešte nezažil,“ priznal skúsený český tréner Miloš Říha.

„Spočiatku sa v kabíne o tom rozprávalo celý deň. Báli sme sa, aby sa mužstvo nerozpadlo. Ale v poslednom čase sa situácia ustálila. Vedenie klubu urobilo veľký krok, aby sa všetko upokojilo. Vidno to aj na hokejistoch na tréningu, majú väčšiu pohodu. Hráči podpísali splátkové kalendáre. Nie všetko je vyriešené, ale tak na 80 percent sa na tom zapracovalo.“

Päťdesiatšesťročný Říha napriek ťažkostiam v klube neľutuje, že do Slovana prišiel. Trénerská robota ho baví, snaží sa čo najlepšie pripraviť mužstvo na KHL.

S asistentom Romanom Stantienom spolupracuje od začiatku prípravy a od úvodu tohto týždňa dostal výdatnú pomoc, amerického trénera brankárov Toma Barrassa.

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Autor: Ondrej Gajdoš

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.