Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Richarda Rapáča chce Rapperswil, problémom je trest pre Poprad

Richard Rapáč. (Autor: Richard Hudeček)
SITA|Publikované 29. jan 2016 o 13:09

Dvadsaťosemročnému hokejistovi komplikuje situáciu zákaz prestupov pre HK Poprad.

Dvadsaťosemročnému hokejistovi, rodákovi zo Spišskej Novej Vsi, komplikuje situáciu zákaz prestupov pre HK Poprad.

POPRAD. O služby slovenského hokejového útočníka Richarda Rapáča sa intenzívne zaujíma švajčiarsky účastník druhej najvyššej súťaže NLB Rapperswill-Jona Lakers.

Dvadsaťosemročnému rodákovi zo Spišskej Novej Vsi však komplikuje situáciu zákaz prestupov pre tím HK Poprad, ktorého je súčasťou.

"Rapperswill sa o mňa zaujíma už od začiatku októbra. Vtedy ma klub neuvoľnil, preto som privítal druhú šancu," povedal Richard Rapáč, ktorý je vo Švajčiarsku a pripravuje sa s klubom.

Možno dohrá sezónu v Poprade

"Zatiaľ sa mi tu veľmi páči. Zázemie i štadión sú nádherné a potešila ma i prítomnosť kanadského trénera. Vyhovuje mi totiž taký hokejový štýl. V posledných dňoch sme doťahovali podmienky prestupu, ktoré by mali byť výhodné pre Rapperswil i Poprad. Zmluvu by sme mali podpísať v sobotu, ale situáciu výrazne naštrbila kauza, ktorá zakazuje Popradu akékoľvek prestupy. Sám neviem, čo to bude znamenať a ako ma to ovplyvní. Vzhľadom na spomenuté veci je stále možné i to, že sezónu dohrám v Poprade. Je to môj domovský klub, ku ktorému mám špeciálny vzťah. Aj preto ma mrzia veci, ktoré sa v Poprade dejú a ktoré mu ubližujú. Zostáva veriť, že ak mi nebude umožnené odísť do Švajčiarska ani teraz, tak po sezóne mi už v tom nebude brániť naozaj nič," dodal R. Rapáč.

Správu priniesol portál hokej.sk.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.