Nedeľa, 20. júna, 2021Meniny má Valéria

Richard Zedník sa dohodol s Montrealom

Sportnet|5. aug 2004 o 00:00

BRATISLAVA - Hokejový útočník Richard Zedník sa dohodol na trojročnom kontrakte s klubom NHL Montreal Canadiens. Dvadsaťosemročný Banskobystričan sa tak vyhol arbitráži v Toronte, na ktorú mal odletieť včera ráno z Bratislavy cez Mníchov.

Slovenský kanonier Richard Zedník ostáva v Montreale. S klubom sa dohodol na trojročnom kontrakte. FOTO - TASR/AP

"Cestou do Bratislavy som v utorok večer agentovi povedal, na čo by som pristúpil. On mi povedal, aby som si nechal zapnutý mobilný telefón. Ráno okolo 4.00 h nášho času mi zavolal, že sme sa s Montrealom dohodli," povedal Zedník. "Som spokojný. Ja som chcel trojročný kontrakt, Canadiens mi pôvodne ponúkali zmluvu na rok alebo dva. V posledných dvoch týždňoch sa naše názory zbližovali, stále tam však bolo niekoľko nezrovnalostí."

Zedník už po informácii, že pôjde na arbitráž, tvrdil, že sa bude chcieť ešte pred rokovaním v Toronte s Montrealom dohodnúť. Napokon sa mu to podarilo až v hodine dvanástej, podobne ako jeho krajanovi Ladislavovi Nagyovi s Phoenixom.

"Som rád, že som nemusel cestovať na arbitráž. Tam by som dostal kontrakt na jeden či dva roky, ja som však chcel dlhší. Teraz mám trojročný, ale či vydržím v Montreale celý čas, neviem. V NHL je možné všetko, vymeniť vás môžu kedykoľvek," uviedol Zedník, ktorý by v prípade lockoutu v profilige ostal pravdepodobne na Slovensku. Asi by obliekal dres Zvolena, kam to má z Banskej Bystrice veľmi blízko.

V júli sa podrobil operácii pruhu. V týchto dňoch už myslí na Svetový pohár, zraz slovenskej reprezentácie je o dva týždne. Dovtedy by chcel byť krídelník v poriadku. "Cítim sa v pohode, už som začal s bicyklovaním. Do začiatku Svetového pohára by som mal byť v poriadku," dodal. (sita)

Súvisiace články