Sobota, 6. marec, 2021Meniny má Radoslav, Radoslava

Richard Jenčík: Už by som najradšej hral

Richard Jenčík. Jedenásťdňová pauza mu nevyhovuje. (Autor: Judita Čermáková)
Sportnet|Publikované 21. mar 2014 o 00:00

Hokejisti HC Košice už poznajú svojho semifinálového súpera. Oceliarom bude stáť v ceste do extraligového finále tím Piešťan.

Hokejisti HC Košice už poznajú svojho semifinálové súpera. Oceliarom bude stáť v ceste do extraligového finále tím Piešťan. Séria medzi prvým a štvrtým celkom po základnej časti najvyššej súťaže sa začne v Steel Aréne na budúci týždeň v pondelok. V prvých dvoch dueloch budú mať výhodu domáceho prostredia Košičania.

KOŠICE. V extraligovom hokejovom semifinále sa stretnú Košice s Piešťanmi a Nitra s Banskou Bystricou.

Spomínané kvarteto sa môže uchádzať o dve finálové miestenky. Oceliari čakali na svojho súpera v druhom kole play-off až do stredajšieho večera.

„Vedeli sme, že do úvahy prichádzajú Piešťany, alebo Skalica. Vyšlo to na Piešťany, aj som to trochu čakal. Skalica by bola čo sa týka cestovania ešte ďalej, ale inak som sa nad týmito súpermi nezamýšľal. Oba majú svoju kvalitu. Záhoráci skôr skrz útočného hokeja, Piešťany sa presadzujú viac defenzívou,“ hovorí útočník HC Košice Richard Jenčík, ktorý v play-off v štyroch víťazných dueloch s Martinom nazbieral tri kanadské body.

Kvalitní brankári a defenzíva

Piešťanský brankár Tomek inkasoval v prvých dvoch víťazných dueloch so Zvolenom po jednom góle. Šúrek v posledných dvoch úspešných vystúpeniach štvrťfinále nedostal ani jeden gól.

„Piešťany majú dobrých brankárov. Hra tohto tímu je založená na kvalitnej defenzíve. Posledný zápas sme v Piešťanoch vyhrali 1:0, takže aj tie výsledky to dokazujú.“

Košickí strelci sa v prvom kole play-off až tak nepresadzovali. Na postup cez Martin to stačilo. V druhom kole by tých gólov mohlo byť viac.

„V play-off to nie je len o jednom–dvoch útokoch. Zabrali nám s Martinom všetky štyri. Potom to má aj súper skrz taktiky a bránenia ťažšie, nestačí mu sústrediť sa na jednu – dve formácie. Tieto stretnutia sú aj o netradičných strelcoch, ak to potiahne celý tím, tak je tu oveľa vyšší predpoklad úspechu.“

Majú svoj cieľ

Oceliari postúpili do semifinále 13. marca. Do nasledujúceho pondelka tak budú mať jedenásťdňovú hernú pauzu. Jenčíkovi takého čakanie nevonia. „

Už by som najradšej hral. Jeden–dva dni na oddych sú fajn, 6–7 dní medzi sériami beriem. Ale takto je tá pauza dlhá. Ak vyhráte sériu 4:0, je to super, ale tých jedenásť dní čakania mne osobne nevyhovuje,“ priznal košický odchovanec, ktorý verí, že ani Piešťany favorizované Košice nezastavia.

„Máme svoj cieľ a musíme ísť za ním. Takže našou úlohou je postúpiť aj cez Piešťany.“

Súvisiace články