Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Ribéry potvrdil, že vo francúzskej reprezentácii končí

Franck Ribéry (vpravo) s klubovým spoluhráčom z Bayernu Xherdanom Shaqirim. (Autor: TASR/AP)
SITA|Publikované 11. sep 2014 o 09:18

V budúcnosti sa chcem sústrediť výhradne na Bayern Mníchov, povedal francúzsky futbalista.

MNÍCHOV, Nezabrali ani hrozby prezidenta Európskej futbalovej únie, Franck Ribéry viac Francúzsko reprezentovať nebude. Svoj odchod z medzinárodnej scény už prebral aj s trénerom národného tímu Didierom Deschampsom.

"Už som raz povedal, že končím s reprezentačnou kariérou, a nebudem svoje rozhodnutie brať späť," povedal krídelník Bayernu Mníchov pre Die Welt.

Ribéry pre zranenie vynechal majstrovstvá sveta v Brazílii a po ich skončení oznámil, že reprezentačná kapitola je pre neho uzatvorená. Francúzsky prezident UEFA Michel Platiniho ho však varoval, že ak nebude chcieť hrať za svoju krajinu, bude čeliť sankciám. Za odmietnutie pozvánky do národného tímu mu podľa pravidiel FIFA hrozí až trojzápasový dištanc na klubovej úrovni.

"Ribéry sa nemôže len tak rozhodnúť, či bude alebo nebude hrať za Francúzsko. Ak ho kouč reprezentácie Didier Deschamps nominuje, musí cestovať s národným tímom. Inak dostane trest. Nerozumiem mu. Je Francúz, najbližší európsky šampionát sa bude hrať doma, nie v Poľsku. Musí chcieť hrať," krútil hlavou Platini.

Pozvánka od Deschampsa však pravdepodobne nepríde. "Rozprával som sa o tom s trénerom a dohodli sme sa. V budúcnosti sa chcem sústrediť výhradne na Bayern Mníchov. Nenechám sa zatiahnuť do žiadnej politiky okolo môjho rozhodnutia," uviedol 31-ročný Francúz.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.