Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Ribár sa na mokrom teréne cítil ako ryba vo vode

Anton Ribár bol v treťoligovom dueli Moldavy s Lokomotívou Košice takmer všade. (Autor: Rudolf Rondzik)
Sportnet|Publikované 11. máj 2014 o 22:00

S blížiacim sa záverom 3. ligy sk. Východ hustne i atmosféra na štadiónoch, kde sa ešte hrá o postupové priečky.

S blížiacim sa záverom 3. ligy sk. Východ hustne i atmosféra na štadiónoch, kde sa ešte hrá o postupové priečky do budúcej 2. ligy. Netvrdíme, že v Rešici bola neférová.

REŠICA. Naopak, napriek tomu, že ako domáca Moldava, tak aj hráči košickej Lokomotívy nemajú ešte nič isté, súboj sa odohral v norme.

Aj keď sa na zmočenom trávniku občas zablyslo, fakt, že rozhodca Anton Jánoš udelil iba po jednej žltej karte na obe strany je veľavravný.

Do súbojov sa išlo naplno, na čo doplatil domáci Dzúrik už po necelej polhodine hry, ale futbal, ako hra chlapov, občas také niečo prinesie. I tak sa v závere vytešovali chlapci od Bodvy, ktorí svojho slávnejšieho protivníka vyprevadili s dvojgólovou prehrou.

"Tréneri nám v týždni nie raz prízvukovali, že najbližšie dva duely budú rozhodujúce. Ten dnešný nám vyšiel, teraz zvládnuť ešte dohrávku s ďalším košickým tímom - rezervou MFK už najbližšiu stredu,“ rozhovoril sa šťastný autor oboch presných striel Anton Ribár.

Úplne premočený, zadýchaný, ale v úžasnej eufórii z vydareného záveru náročného merania síl. “V prvom polčase sme naozaj iba dreli. Vinou nepresností v prihrávkach nám nevychádzali kombinácie. Možnou príčinou sa javila aj naša nervozita vyplývajúca z premotivovanosti, lebo my, hráči, postúpiť chceme, no prispel k tomu i dážď a klzký terén. Súper nás držal na dištanc, ale sám sa tiež do šancí nedostával. Po prestávke sme ešte pridali. Hustnúci lejak mne osobne neprekážal. Vypracovali sme si i ďalšie príležitosti, no do siete zablúdili akurát moje dve trefy. Aj tu určite zahral nemalú rolu mokrý trávnik. Ale práve preto som to skúšal a som rád, že to tam padlo,“ uzavrel debatu pred útekom do šatní dvadsaťtriročný ofenzívny stredopoliar, ktorý pobavil fanúšikov aj ďalšími vydarenými kúskami.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.