Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Riaditeľ Vaic končí, ťahá ho to na ľad

Ľubomír Vaic s najcennejšou medailou zo šampionátu spred šestnástich rokov. (Autor: Jozef Petruška)
Jozef Petruška|Publikované 12. máj 2016 o 22:00

Pri sledovaní majstrovstiev sveta v hokeji spomína na striebro spred šestnástich rokov.

SP. NOVÁ VES. Vedenie HK Spišská Nová Ves má pred sebou znova ťažkú úlohu.

Doterajší riaditeľ Ľubomír Vaic oznámil svoje odstúpenie z tohto postu.

Chce viac hrať, ako funkcionárčiť

Veľmi dobrou správou pre spišskonovoveský hokej bolo, keď na riaditeľskú stoličku zasadol pred rokom Ľubomír Vaic.

Charizmatický hokejista, správny chlap a dobrák od kosti má za sebou náročnú časť svojho športového života. Funkciu preberal v neľahkom období.

Patrí mu uznanie a obdiv, že udržal hokej v Spišskej nad vodou. V týchto dňoch trénuje s Novovešťanmi a chce sa vrátiť opäť na ľad. Z funkcie riaditeľa odstúpil.

„Je to pravda. V prvom rade chcem hrať a verím, že na moje miesto príde človek, ktorý zoženie viac peňazí ako my. Nech to posunie hokej k lepšiemu. Meno by malo byť známe o týždeň na valnom zhromaždení. Práca na tomto poste je nesmierne náročná. Prežil som ťažký rok a chcem naďalej ostať v Spišskej. Viac ma to ťahá na ľad, ako na riaditeľskú stoličku,“ povedal riaditeľ HK Spišská Nová Ves Ľubomír Vaic.

Tak ako na funkcionárskom poste zanechal Ľubomír Vaic za sebou kusisko práce, stále si ho pamätáme ako výborného hokejistu, ktorý na majstrovstvách sveta v Rusku v roku 2000 získal striebornú medailu.

„Keď sa pozriem, že už je rok 2016 a prešlo 16 rokov, tak mi je až do smiechu – ako ten čas letí. Spomínam na krásne strieborné chvíle,“ s úsmevom dodal Ľubomír Vaic.

Autor: Jozef Petruška

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.