Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Rezký krok vedúcej dvojice

Nepresadil sa. Do sľubnej šance sa dostal hráč Krásnej Kočík, ale brankára Jakuboca nedokázal prekonať. (Autor: Veronika Janušková)
Sportnet|Publikované 7. sep 2009 o 22:00

Dvojica celkov z čela tabuľky potvrdila v domácom prostredí papierové predpoklady a bez väčších problémov si pripísali po tri body. Bardejov aj Snina vyhrali zhodne štvorgólovým rozdielom, keď Partizán deklasoval v derby Giraltovce 5:1 a líder zo Sniny na

súkal štvorku Stropkovu.

KOŠICE. Obe mužstvá kráčajú rezkým krokom a potichučky unikajú svojim prenasledovateľom. Na treťom mieste sa po víťazstve vo Svidníku usadili Topoľany, ktoré však na druhý Bardejov strácajú tri body a Sninu o jeden viac. Príliš veľké bodové rozdiely nie sú ani medzi ostatnými mužstvami, pričom o štvrtú priečku je riadna tlačenica medzi trojicou V. Opástke, Sp. Podhradie a Krásna. Z nej si najlepšie počínal nováčik, keď vonku opäť vyhral a štedrými hostiteľmi sa ukázali Sp. Podhradie a Krásna.

Dve víťazstvá hostí a tri remízy

V domácom prostredí stratil Svidník v tejto sezóne 9 bodov, čo je na úvod sezóny pre priaznivcov veľmi silná káva. Nečudo, že tento celok sa opäť vrátil na dno tabuľky. Po prvý raz tam hráči Svidníka spadali v 4. kole po tesnej prehre v Stropkove. Tentoraz ich tam odsunula domáca prehra s Topoľanmi, s ktorými nedokázali potvrdiť cenný bod z trávnika Vysokých Tatier. Jednoznačným prekvapením doterajších kôl sú výsledky V. Opátskeho vonku, ktoré ešte neprehralo. Na súperových trávnikoch získali 10 bodov, na ktoré však v domácich stretnutiach nedokázali nadviazať. Ich bilancia troch zápasov je žalostná, keď jeden remizovali a dva prehrali. Zhodne druhú remízu dosiahli doma hráči Sp. Podhradia a Krásnej, ktorá sa pomaličky v tabuľke posúva z prvej priečky po treťom kole stále nižšie a nižšie. Obaja majú na svojom konte po 11 bodov a v peletóne sú plece pri pleci. Už len tri nuly nám zostali v tabuľke, jednu má líder v kolónke prehier a ďalšie dve Sabinov a Barca v kolónke remíz. Najviac ich doteraz získali V. Tatry a V. Šariš, ktorí zo siedmich kôl štyrikrát remizovali.

Sobrance vydolovali cenný bod v Krásnej

Medzi prekvapujúce výsledky ostatného kola môžeme zaradiť nielen vysokú prehru Giraltoviec v Bardejove, ale aj remízu Krásnej so Sobrancami. Zverenci trénera Ján Bodnára mali v tomto stretnutí rad vyložených šancí, ale strelcom chýbala presnosť a povestný kúsok šťastia. Ten sa v samom závere priklonil na stranu Sobraniec, ktoré v poslednej minúte vyrovnali a získali cenný bod, ktorý pri rovnosti bodov so Svidníkom ich posunul zo šestnástej na pätnástu priečku.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.