Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Rezerva Tatrana vzbudzuje rešpekt

Sportnet|Publikované 24. okt 2002 o 22:00

Sobrance Šesť minút pred koncom rozhodli futbalisti MFK Sobrance o víťazstve nad svidníckym nováčikom. Veľa teda nechýbalo a po druhý raz v tejto

sezóne by sa na sobranskom trávniku body delili. Zverenci Jána Zuzčina však rovnako ako týždeň predtým v Ďurkove, kde však iba remizovali 2:2, dokázali zabojovať a postarať sa o plný bodový zápis. "Stál nás však veľa fyzických i psychických síl. Dosť sme sa na ten jeden gól nadreli, pritom sme však mohli mať už dávno pokoj. Stačilo, aby Gircha či Černega premenili svoje stopercentné šance v prvom polčase, a bolo by rozhodnuté. Ani náš súper nehral zle, no jeho hra bola dosť neúčelná. Zvíťazili sme zaslúžene," povedal kapitán MFK Sobrance Pavol Roško, ktorý sa k páske na rukáve dostal počnúc začiatkom tejto sezóny. V závere predošlého ročníka ju nosil harcovník Michal Černega, keďže P. Roška načas školské povinnosti odsunuli od futbalu.

V nedeľu sa Sobrančania predstavia v Prešove, kde si zmerajú sily s rezervou tamojšieho Tatrana. Tento celok v ostatných treťoligových kolách udivuje impozantnou bilanciou. Päť posledných stretnutí nepozná pocit prehry a na jeho štíte navyše skončili favorizované celky Vranova nad Topľou, Trebišova či Michaloviec. Na rade sú Sobrance... "Je pravda, že Prešovčanom sa momentálne darí, ale zase im praje aj šťastie. Napríklad v Michalovciach ho mali až priveľa celý čas sa bránili a vďaka jednej presnej strele zvíťazili. Vo futbale sa takéto zápasy občas pritrafia, ale zase každý je iný. Verím, že aj ten náš bude mať pre nás priaznivejší scenár," doplnil onedlho tridsaťročný futbalista.

V lanskom majstrovskom ročníku Sobrančania utrpeli v šarišskej metropole prehru 0:2. Teraz si trúfajú na lepší výsledok, aj v prípade, že sa v drese domácich objavia hráči z druholigového kádra Jána Molku. "Na ihriskách súperov sa nám zatiaľ darí. Nemáme tam čo stratiť, budeme hrať našu typickú hru založenú na pozornom bránení a úspešnom premieňaní gólových príležitostí. Nemáme strach ani z prípadných posíl z áčka. Každý hráč je len z mäsa a kostí a rovnako aj každé mužstvo je zdolateľné. Sme vo forme a v Prešove si trúfame na úspešný výsledok. Nič sa však nebude diať ani v prípade prehry, vo futbale je možné všetko," dodal ľavý stredopoliar MFK Sobrance.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.