Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Rezerva Tatrana predsa zostáva v III. lige

Milan Lalkovič. Už bývalý kouč juniorov Tatrana nasadzoval aj dorastencov. (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|Publikované 2. júl 2013 o 22:00

Naozaj vzrušujúcu sezónu v III. lige absolvovali futbaloví juniori Tatrana Prešov.

Po jeseni obsadili sľubné 8. miesto a nič nenasvedčovalo tomu, že by sa na jar situácia dramaticky zvrtla v ich neprospech. Lenže opak bol pravda. Partia v zeleno–bielych dresoch sa skĺzla v odvete do pásma znamenajúceho zostup a napokon bola medzi tými, čo vypadávali. Avšak postupne prišla spása, lebo do nového ročníka sa neprihlásilo béčko Banskej Bystrice a tak sa naši udržali (posunula sa čiara zostupu). Ján Šafranko z Tatrana potvrdil, že prihlášku klub poslal a tak juniorka bude naďalej účinkovať v tretej najvyššej súťaži.

PREŠOV. Koniec dobrý, všetko dobré - hovorí sa. V ďalšom ročníku bude však musieť spolupráca medzi áčkom a rezervou klapať inak, lepšie.

V uplynulom období mal prvý tím starostí vyše hlavy a pod hladinu tak nechtiac ťahal aj juniorov.

V prvej časti ročníka boli prekážkou len pomaly sa formujúce tímy. Na pohode nepridávala ani obmena kádra, veď až 39 jednotlivcov sa vystriedalo v zápasoch.

Neskôr sa juniori naštartovali aj pričinením zástoja posíl z áčka a Ladislav Totkovič, ktorý patril do realizačného tímu, si pochvaľoval prístup jednotlivcov z prvého tímu.

Na jeho myšlienky nadviazal aj Milan Lalkovič (momentálne už pôsobí v MFK Košice ako športový riaditeľ mládeže), ktorý sa v zime po čase znovu vrátil na lavičku tohto celku.

Lenže bilancia na jar bola horšia. Kým v prvej fáze kolektív vyhral sedem duelov, v druhej iba tri.

„Minulý polrok bol náročnejší ako obdobie, ktoré som zažil predtým. Všetko sa posunulo smerom k áčku. Chlapci viac pendlovali ako trénovali v spoločnom procese, neboli však mimoriadne vyťažovaní v prvom tíme. Skôr vysedávali na lavičke, navyše viazla aj komunikácia s trénermi áčka,“ poznamenal M. Lalkovič a dodal, že všetko sa dialo pod enormným tlakom a v strese.

Potenciál dorastencov

Začiatok tohtoročnej časti sezóny bol ešte ako-tak, len neskôr už migrácia futbalistov nebola primeraná, preto prednosť dostávali čoraz viac dorastenci (niekedy 6 až 8).

Hoci ide o perspektívnych chlapcov (svoj potenciál najviac naznačili Micherda, Poremba, Voda a z kmeňového kádra juniorky zase Ľuberda), predsa ešte nemali zápasové skúsenosti v tejto súťaži.

„Bolo to pre nich náročné, no šance sa nezľakli a veľa môžu z toho vyťažiť.“

Herne neboli Prešovčania biedni, ale nedávali góly. Neraz súpera pritlačili, ale nezlomili ho v koncovke (Kremnička, Humenné, Lok. Košice, D. Ždaňa).

„Cenil som si prístup omladiny, ale i pendlujúcich jednotlivcov z corgoňligovej súpisky, ktorí v závere hrali aj v čase, keď iní už dovolenkovali. Rozhodne sme si hanbu napriek postaveniu neurobili, neprehrali sme 0:5 alebo tak podobne. Chýbal azda kúsok šťastia či niekedy viac futbalového kumštu,“ pridal postreh M. Lalkovič.

Prierez ročníkom

Najlepšie zápasy: V jeseni v Lučenci, na jar s Trebišovom či Vranovom

Najhoršie zápasy: V lanskej časti s MFK Košice B, v odvete v Námestove

Ťahúni tímu: P. Jacko, P. Leško , Poliaček, Ľuberda, Biatt, D. Jacko, Hruška

Očakávania a skutočnosť: Príprava šikovných borcov pre potreby áčka - Kačala, Dolný, P. Jacko – bola prvoradá

Úroveň súťaže: Približne rovnaká ako predtým, pre začínajúcich hráčov poskytuje výborný odrazový mostík

zuk

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.