Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Rezerva Tatrana by odklad jari privítala

Sportnet|Publikované 7. mar 2013 o 23:00

Tohtoročný súťažný štart absolvujú juniori Tatrana Prešov v nedeľu na strednom Slovensku, keď si v rámci 16. kola zmerajú sily s rezervou Banskej Bystrice.

Tento víkend sa začína jarná časť III. futbalovej ligy. Zatiaľ neboli avizované žiadne zmeny oproti programu, hoci nie je vylúčené, že daktoré súboje sa vinou počasia či zlých terénov neuskutočnia.

PREŠOV. Tréner Milan Lalkovič pripomenul v súvislosti so začiatkom odvety, že keby bolo na ňom, radšej by ešte zo dva týždne počkal.

„Príprava bola krátka, ale čo už, treba sa prispôsobiť,“ poznamenal staronový lodivod, ktorý sa na lavičku vrátil po tom, čo si v minulom roku odskočil do Michaloviec.

Rezerva počas prípravného obdobia zvládla len štyri zápasy, čo nie je veľa. „Určite by sme privítali aj viac vystúpení, ale verím, že nám to nespôsobí problémy v úvodných treťoligových kolách. Navyše niektorí chlapci boli v zápasovom zaťažení aj v tíme áčka.“

Juniori sa stretli s druholigovými súpermi, prehrali s Liptovským Mikulášom (1:2) aj Rimavskou Sobotou (1:5), zdolali štvrtoligové Vysoké Tatry (6:1) a treťoligovému Vranovu tiež podľahli (0:2).

Aj na prahu súťažných vystúpení zdravotný stav kádra nie je optimálny. Niektorí jednotlivci sú naďalej maródi (zranení sú Gáll, Gomulec, D. Jacko), kým Jusko sa po dlhšom onemocnení iba zapojil do tréningového procesu. „Ešte dobre, že mladíci z prvého tímu sú v poriadku a je kým mužstvo dopĺňať.“

V tíme fungujú i niektorí dorastenci, pre ktorých to bude šanca zoznámiť sa ešte viac so seniorským futbalom.

Nech vyniknú danosti jednotlivcov

Problém v zohratosti tímu by nemal byť, hráči z áčka i béčka sú neustále v kontakte. „Áčkari sú viac vyhranejší, takže na nich sa budeme, a nielen spočiatku, viac spoliehať. V nastávajúcich zápasoch pôjde o to, aby sa presadili najschopnejší jednotlivci a boli pripravení v prípade potreby zasiahnuť i do diania v najvyššej súťaži. Individuálne danosti treba potom zosúladiť so zámermi mužstva,“ prezradil M. Lalkovič.

Na základe malého počtu súbojov v zime ťažko odhadnúť, kto by mal byť oporou, v koncovke ako jediný Micherda dal dva góly.

Možno pri organizácii defenzívy by to miestami mohlo viac zahaprovať, keďže práve v tejto činnosti sú nutné hlavne skúsenosti.

„Súperi majú v tomto výhodu, ale predpokladám, že boj o stred tabuľky by nám i tak nemal byť cudzí.“ Aj v jeseni boli výkony niekedy nevyrovnané, hlavne spočiatku, ale potom už kolektív Tatrana jun. našiel správny rytmus.

V jarných stretnutiach o body by mali byť k dispozícii títo hráči širšieho kádra: Barát, Poloha, Micherda, Ľuberda, Bogdanovský, Papp, Gomulec, Leško, Gáll, Kozák, P. Jacko, D. Jacko, Biatt, Jusko, Ivanko-Macej, Kačírek, Dolný, Kamenčík, Jakubčin.

V kmeňovom kádri treťoligového celku sú: Ľuberda, Leško, Gáll, Gomulec, D. Jacko, Biatt, Ivanko-Macej, Micherda, Jusko, Jakubčin, Kačírek, Poloha.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.