Utorok, 9. marec, 2021Meniny má Františka

Rezerva HFC potvrdila stúpajúcu výkonnosť

Sportnet|Publikované 30. sep 2003 o 00:00

Medzilaborce - Domáce mužstvo posilnené viacerými hráčmi z druholigového mužstva nezačalo zápas najlepšie, pretože prvé minúty patrili hosťom, ktorí

sa už v 7. minúte ujali vedenia gólom Kočiša. Potom rezerva HFC spresnila hru v strede poľa a vytvorila si aj gólové príležitosti. Prvú mal v 12. minúte Čerňa, ale pri jeho tvrdej i presnej strele sa vyznamenal Daniš, ktorý jeho strelu vyrazil do bezpečia. Potom sa o vyrovnanie snažil Turok-Heteš, ale jeho strelu zblokovala obrana hostí. Zvýšiť vedenie sa pokúsil v 17. minúte opäť Kočiš, ale jeho strela tesne minula bránku Dudiča. Hneď po tejto akcii založil útok po pravej strane M. Kobolka, pekne odcentroval, ale nenašiel v pokutovom území spoluhráča. Nasledovali pekné akcie domácich a vyrovnanie viselo na vlásku. So strelami Turoka-Heteša, R. Kudláča a Gavulu si Daniš poradil, ale v 25. minúte kapituloval po krásnej strele Čerňu, čo znamenalo vyrovnanie na 1:1. To domácich ešte viac povzbudilo a na dlhší čas sa usadili pred bránkou Popradu, ktorý sa však úspešne bránil. Najčastejšie strieľajúcim hráčom bol v záverečnej štvrťhodine prvého polčasu V. Lukačik, ktorý v 33. minúte strelil druhý gól. Potom mal dve vyložené šance R. Kudláč, ale nemieril presne ani vtedy, keď obišiel aj Daniša a netrafil prázdnu bránku. Aj hostia sa pokúšali o vyrovnanie a bojovným výkonom, ale aj technickou hrou sa presadzovali na polovičke domácich, ale v koncovke sa im taktiež veľmi nedarilo. Po prestávke pokračovali obidve mužstvá v aktívnej hre, ale po streleckej stránke boli lepší domáci, ktorí sa presadili v koncovke a Čerňa v 55. minúte po centri Urama zvýšil na 3:1. O päť minút neskôr Gavula po peknej individuálnej akcii a umiestnenej strele uzavrel účet zápasu na 4:1. Hostia aj napriek nepriaznivému stavu sa útočnou hrou pokúšali o jeho zmenu, ale Žifčák, Dubec, Kočiš, D. Kabolka i Polakovič nedokázali prekonať pozorného Dudiča. Domáci mali v poslednej minúte možnosť zvýšiť vedenie, ale z pokutového kopu, ktorý rozhodca nariadil za faul na unikajúceho V. Lukačika, nastrelil striedajúci Bochin žrď súperovej bránky.

HFC B/Medzilaborce - Poprad - Veľká 4:1 (2:1)

Pred 400 divákmi rozhodoval Vasilenko. Góly: 25. a 55. Čerňa, 33. V. Lukačik, 60. Gavula - 7. Kočiš. ŽK: P. Kudláč - Rybár, Dubec

HFC B/Medzilaborce: Dudič - Uram, Geri, Turok - Heteš, R. Tomčák - Gavula, R. Kudláč (63. Bochin), Š. Tomčák, Čerňa - V. Lukačik, Budzák.

Poprad - Veľká: Daniš - Chochoľák, Rybár, Dravecký, Polakovič - Koch (62. Dubec), M. Kobolka, Žifčák, Kočiš - Diviak, Handzuš (73. D. Kobolka).

Alojz Špak, tréner domácich: "Zásluhou obidvoch mužstiev mal zápas veľmi dobrú úroveň. Teší ma hlavne to, že naši hráči sa od zápasu k zápasu zlepšujú aj po streleckej stránke a aj v dnešnom zápase videli diváci pekné góly. Kladne sa musím vyjadriť aj k spolupráci nášho klubu a HFC, čo sa priaznivo odzrkadľuje aj na hre a výsledkoch mužstva."

Juraj Kšenzakovič, tréner hostí: "Najvýraznejšou postavou zápasu bol rozhodca, ktorý podstatnou mierou prispel k našej vysokej prehre. Aj napriek tomu chcem domácim zablahoželať k výsledku, pretože jeho hráči ukázali vo všetkých radoch dobré výkony."