Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Réway: Musíme vytvoriť lepší kolektív

Martin Réway. Poukázal na to, že Slováci spravili v prvom zápase s Rusmi príliš veľa individuálnych chýb. (Autor: tasr)
Patrik Fotta|Publikované 15. apr 2016 o 22:00

Slovenská hokejová reprezentácia nastúpi v sobotu v rámci seriálu Euro Hockey Challenge na popradskom ľade proti výberu Ruska.

Slovenská hokejová reprezentácia dnes nastúpi na druhý duel v rámci seriálu Euro Hockey Challenge na popradskom ľade proti výberu Ruska. Zápas má úvodné buly naplánované na 15.30 hod.

KOŠICE. Prvý z dvojice duelov, ktorí Slováci s ruskými hokejistami odohrali v Steel Aréne, sa pre zverencov trénera Cígera skončil debaklom 0:6.

„Bol to pre nás krutý výsledok, aj kvôli ľuďom, ktorí prišli na hokej. Chceli sme hrať doma lepší hokej ako sme predviedli, ale bohužiaľ sme inkasovali až šesťkrát. V prvej tretine to nevyzeralo tak zle. Rusi si potom vytvorili očividný tlak, ale my by sme si v prvom rade mali dávať pozor na individuálne chyby, ktoré rozhodli už druhý zápas po sebe,“ povedal útočník Martin Réway.

Výkon z Košíc sa už nesmie zopakovať

Po technickej stránke mali Rusi vo štvrtkovom zápase jednoznačne navrch.

„Musíme vytvoriť lepší kolektív, pretože už keď nie sme lepší ako Rusi, tak musíme aspoň bojovať až do konca. Na ľade musíme nechať všetko a niečo podobné, ako sa stalo v Košiciach, sa už nemôže zopakovať,“ povedal Réway.

Veľké klzisko Steel Arény viac vyhovovalo zverencom trénera Znaroka, ktorí predvádzali kombinačný, oku lahodiaci hokej.

„Trénovali sme týždeň na malom klzisku, takže sme vedeli, že v Steel Aréne to bude ťažšie. Pre Rusov to bola výhoda. Dali si jednu prihrávku v strednom pásme a išli traja na dvoch. My sme mali prečíslenie traja na jedného a vymýšľali sme tam kľučky. Takéto situácie by sme asi mali riešiť inak.“

Chýbala väčšia aktivita

Slováci proti Rusom nevyužili okrem viacerých šancí ani minútu a pol trvajúcu presilovku o dvoch hráčov.

„Možno nám chýbala väčšia aktivita pred súperovou bránou, pretože šance a strely sme si vedeli pripraviť. Brankár Rusov však mal odkrytý výhľad, takže s väčšinou si vedel hravo poradiť. Nemôže sa nám stávať, že v dvoch zápasoch strelíme iba jeden gól, to je podľa mňa veľké mínus,“ skonštatoval Réway.

Dnešný zápas na menšom popradskom klzisku by mohol byť pre Slovákov reparát za nevydarené predstavenie v Košiciach.

„Myslím si, že oni s tým nejaký veľký problém mať nebudú. Všetko sú to skvelí hokejisti hrajúci v KHL a ich kvalitu bolo jednoznačne vidieť, takže menší ľad asi nebude pre nás veľká výhoda.“

Patrik Fotta pôsobil 6 rokov v denníku Korzár ako športový redaktor. Píše predovšetkým o hokeji, hádzanej, basketbale, či atletike. Ako reportér sa zúčastnil na MS v hokeji 2019 a šesťkrát na Medzinárodnom maratóne mieru.

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.