Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Revúcky má ďalšie európske zlato

Sportnet|Publikované 25. okt 2007 o 22:00

V družstvách obhájili s Riapošom zlato spred dvoch rokov z talianskeho Jesola. Medzi jednotlivcami si zopakoval umiestenie v najlepšej osmičke.

ROŽŇAVA. Tohtoročný európsky šampionát telesne postihnutých stolných tenistov priniesol pre vozičkára Rastislava Revúckeho ďalšiu medailu. Spolu s J. Riapošom získali titul v kategórii družstiev. Podarilo sa im tak obhájiť prvenstvo z minulých majstrovstiev. Pre mladého Vyšnoslančana to bol zároveň tretí európsky šampionát, z ktorého má medailu. Medzi jednotlivcami sa prebojoval do štvrťfinále, kde ho zastavil Dán Hansen. Majstrovstvá sa konali 10. - 21. 10. v slovinskej Kranjskej Gore.

Okrem medailí však boli dôležité aj body do svetového rebríčka. "Vyhral som spolu osem zápasov, čo je približne viac ako päťsto bodov. V rebríčku ma to určite posunie hore," tešil sa R. Revúcky. Účasť na paraolympiáde v Pekingu by mu tak už nemala ujsť.

Bojoval aj s chorobou

Do Slovinska sa Revúckemu necestovalo práve v najväčšej pohode. Tesne pred súťažou totiž ochorel. Prvé dni tak skôr preležal. "Bol som na seba za to nahnevaný," priznáva. Odohral jeden zápas v kategórii open, a potom ho už čakala súťaž jednotlivcov v jeho kategórii postihnutia TT2. "Francúza aj Rakúšana som zdolal 3:0. Prehral som len s ruským reprezentantom. So Sergejom je to taká kamarátska rivalita, ale aj tak som bol na seba trochu nahnevaný. Na druhej strane to, že som postupoval z druhého miesta, bolo dobré. Vyhol som sa tak Rakúšanovi Wolfovi, ktorý mi herne nevyhovuje," priblížil Revúcky boje v skupine.

V pavúku potom narazil na Fína Kurkinena a hneď v prvom sete získal len dve loptičky. "Zdá sa, že idem z extrému do extrému," podotkol s úsmevom Vyšnoslančan. V ďalších setoch už nedal súperovi šancu. V boji o postup medzi najlepšiu štvorku narazil na Dána Hansena. V zápase ho zradila psychika. "Som trémista a stane sa, že, ako sa hovorí, 'stvrdnem'. Len som prehadzoval loptu a skoro nič z toho, čo som mal natrénované, som do zápasu nevložil. Na chorobu sa vyhovárať nechcem, lebo to nebolo v tom, že som bol chorý," priznal Revúcky a dodal: "So svojím vystúpením som spokojný tak na polovicu. Chcel som medailu v jednotlivcoch. Nepodarilo sa, tak som si to vynahradil aspoň v družstvách."

V družstvách išli hladko

Dvojica Riapoš - Revúcky išla v skupine A suverénne za obhajobou titulu. Postupne zdolali Taliansko, Nemecko i Veľkú Britániu. V semifinále narazili na Francúzsko, za ktoré nastúpil aj Riapošov súper z finále jednotlivcov Molliens. "Toho sa mi podarilo zdolať. Najťažšie stretnutie bolo finále. Tam sme v štvorhre vyhrali v piatom sete na desať. Som spokojný, že sa nám podarilo obhájiť titul, že sa to podarilo," uviedol Revúcky. Prehra s Dánom sa na jeho hre v družstvách neodrazila. "Tu je to iné. Navzájom sa s Jánom ťaháme. Vždy je tam pocit, že keď sa niečo pokazí, je možná náprava. V jednotlivcoch to nejde," priblížil Revúcky.

Vyskúšal si ruletu

V Kranjskej Gore už v tomto roku Revúcky bol. Začiatkom mája sa zúčastnil turnaja. "Býval som v tej istej izbe ako vtedy. Našiel som aj stopy od vozíka na stene," smeje sa. Pred finále im dokonca napadol aj sneh. "Asi sedem centimetrov, bolo ako na Vianoce," podotkol. Ako relax pred zápasmi sa bol spolu s ďalšími hráčmi pozrieť v kasíne. "Vyskúšal som si ruletu, chcel som vedieť, aké to je. Spočiatku som aj vyhrával," povedal trochu smutne.

Ešte jeden turnaj

Do konca roka ho čaká ešte jeden turnaj. Začiatkom decembra pocestuje do chorvátskej Puly. "Má to byť silne obsadený turnaj, prísť majú aj Ázijčania. Je to vlastne jedna z posledných možností nazbierať body predtým, ako sa rebríček uzavrie," povedal. Pre nomináciu na paraolympiádu bude rozhodujúci rebríček k 1. 1. 2008, z ktorého bude postupovať najlepších šestnásť hráčov.

ŠTATISTIKA

open Revúcky Glazar (ČR) 0:3 (-4, -7, -5)

TT2 jednotlivci, skupina F: Revúcky Lamirault (Fra) 3:1 (7, 6, -9, 8), Revúcky Podobnij (Rus) 2:3 (12, -9, 11, -3, -8), Revúcky Entholzer (Rak) 3:0 (4, 2, 5), osemfinále: Revúcky Kurkinen (Fin) 3:1 (-2, 9, 8, 10), štvrťfinále: Revúcky Hansen (Den) 0:3 (-6, -1, -9)

TT2 družstvá, skupina A: Slovensko Taliansko 3:0, Slovensko Nemecko 3:0, Slovensko Veľká Británia 3:0, semifinále: Slovensko Francúzsko 3:0, finále: Slovensko Rakúsko 3:1

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.