Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Revúcki hokejisti sa tešia záujmu divákov

Sportnet|Publikované 22. dec 2006 o 23:00

Revúca - Revúcky klub MHK Magnezit zastupujú v tejto sezóne dve mužstvá. Muži hrajú v Stredoslovenskej divízii seniorov a mládežníci hrajú v 2. lige

dorast-juniori. Už počas prípravy sa ukázali problémy. V oboch je to nedostatok hráčov. "U juniorov je to spôsobené odchodom starších chlapcov, u mužov je síce súpiska plná, no množstvo hráčov pracuje dlhodobo v zahraničí, či mimo mesta. Je to odraz ekonomickej a sociálne situácie v regióne," pomenoval hlavné nedostatky predseda klubu Vladimír Andraščík. K tomu sa ako zvyčajne pridala absencia ľadu v úvode sezóny.

V mužskom kádri je na súpiske dvadsať mien, no na zápasy nastupuje v skromnejšom počte. Súťaž pre nich začali druhý novembrový víkend v Dolnom Kubíne. "Boli sme prakticky prvýkrát na ľade a napriek množstvu príležitostí a solídnej hre sme nakoniec odišli s prehrou 0:5. Podľa rozlosovania a vzhľadom na to, že nebol ľad, sme zápas 3.kola s Turčianskymi Teplicami odohrali doma 2. decembra. Vyše 250 divákov videlo slušný, technický a kvalitný hokej. Po góloch Polovku, Valiguru a N. Hutku sme remizovali 3:3. Žiaľ posledné naše dva zápasy sme neodohrali, keď z rôznych dôvodov súperi z Brezna a Dolného Kubína nepricestovali," povedal V. Andraščík. V súťaži hrajú okrem Revúcej ešte Dolný Kubín, Ružomberok, Turčianske Teplice a Brezno. Súpiska mužstva pozostáva z týchto hráčov Bajus, Kováč, Hurtuk, Urda, Kozák, Brodňanský, N. Hutka, P. Hutka, Špak, Žgravčák, Valigura, Polovka, R. Tatarko, Lunter, Varhoľák, Slabej, Vojčík, Hudák, P. Černák, Škorňa. "Mužstvo pod vedením V. Tatarka má pred sebou cieľ uspokojiť početných priaznivcov hokeja aj dobrými výsledkami," uviedol predseda klubu.

Juniori majú v 2. lige po odhlásení Rimavskej Sobotu za súperov už len tri mužstvá, Púchov, Turčianskej Teplice a Lučenec. Úzky káder v zložení Siman, Chyla, Antalík, Lunter, L. Papcun, T. Papcun, Keder, M. Černák, Magura, Garlathy, Petalík, Nikmon, Laboš, Hudák, Molnár, Ivarg, Fabo, Fodor, Šmiro vedie A. Papcun. Hrajú v ňom aj niekoľkí žiaci. "Vzhľadom na potrebu skvalitnenia kádra sme skúsili osloviť s ponukou hosťovania niektorých chlapcov z Rožňavy i Brezna, ale zrejme pre vzdialenosť i ďalšie vyťaženie sme neuspeli," poznamenal V. Andraščík. Juniori odohrali štyri stretnutia. V prvom v Lučenci boli na ľade prvýkrát v sezóne. Prehrali v ňom 1:12, autorom jediného gólu bol Nikmon. Prvý decembrový deň privítali doma Púchov a zvíťazili 8:4. Góly zaznamenali Černák 3, Keder 2, Papcun, Petalík a Šmiro po jednom. Podporiť mužstvo prišlo 250 divákov. O týždeň hostili Lučenec a znova prehrali, tentoraz v pomere 1:8, gól strelil Lunter. V ďalšom zápase zasa na domácom ľade zdolali Turčianske Teplice 7:3. O presné zásahy sa pred 220 divákmi postarali Magura 3, Keder 2, Černák a Petalík po jednom. "S výkonmi a najmä výsledkami chlapcov možno zatiaľ vysloviť vcelku spokojnosť, čo ocenili aj diváci. Snáď až na pomaly už "komplex Lučenec". Takže po predsezónnom radikálnom omladení, keď odišlo 7 či 8 hráčov základu, ostáva ťarcha na niekoľkých chlapcoch, ale aj mladí sa chytajú šance," priblížil V. Andraščík.

Hoci ekonomické podmienky klubu sú zložité a celá činnosť je realizovaná na amatérskej báze Revúčania sa nevzdávajú. Spoľahnúť sa môžu aj na podporu fanúšikov, ktorých chodí aj na juniorov viac ako dvesto. "Náročné sú najmä cesty za súpermi, no naším zámerom je pripraviť verným fanúšikom, ktorých nám ostatné kluby závidia, zážitky a spokojnosť z hokeja," povedal V. Andraščík. V najbližšom kole hrajú juniori v Púchove a muži v Ružomberku. Na sklonku roka cestujú obe mužstvá do Turčianskych Teplíc.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.