Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Revúckeho čakajú majstrovstvá sveta

Stolný tenista. Vozičkár Rastislav Revúcky. (Autor: pp)
Sportnet|Publikované 4. sep 2014 o 22:00

Už na svoje štvrté majstrovstvá sveta v stolnom tenise telesne znevýhodnených v Číne odcestoval aj Rastislav Revúcky.

V poradí už na svoje štvrté majstrovstvá sveta v stolnom tenise telesne znevýhodnených v Číne odcestoval spolu so slovenskou výpravou aj vozičkár Rastislav Revúcky. Družstvo v kategórii postihnutia TT2 v zložení J. Riapoš, M. Ludrovský a R. Revúcky obhajuje zlato spred štyroch rokov zo šampionátu v Kórei.

ROŽŇAVA. Pôvodne mala výprava odletieť už v nedeľu, no pre technické problémy bol ich let zrušený, tak do dejiska šampionátu odcestovali o deň neskôr. Na Peking má R. Revúcky príjemné spomienky, keď tam v roku 2008 získal svoje prvé paralympijské zlato v súťaži družstiev. Svetový šampionát sa začína 6. a končí 15. septembra.

„Príprava bola veľmi kvalitná. V auguste sme sa desať dní pripravovali na sústredení v slovinskom Lašku. Potom dvojfázovo v Žarnovici. Natrénované je, len to bude treba adekvátne predať,“ začal slovenský reprezentant Rastislav Revúcky.

V apríli menil poťah i „drevo“, na novú raketu si už zvykol. „Absolvoval som s ňou už celú prípravu,“ prisvedčil.

Pred štyrmi rokmi cestoval do Kórey ako svetová jednotka rebríčka TT2, teraz je na trinástom mieste. Kým v jednotlivcoch reprezentácia vtedy pohorela, v súťaži družstiev zdolali v semifinále v ťažkom zápase domácu Kóreu 3:2 a vo finále si poradili s Francúzskom 3:1.

Rovnako ako teraz aj vtedy štartovali v zložení J. Riapoš, R. Revúcky a M. Ludrovský. Okrem nich ešte budú Slovensko reprezentovať v skupine TT4 P. Mihálik a v TT8 R. Csejtey.


Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.