Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Revúca nastúpila proti Zvolenu s mladým tímom

Mladosť vs. skúsenosť. V zápasoch proti Zvolenu mohli mladí revúcki volejbalisti zbierať skúsenosti. (Autor: archív klubu)
Sportnet|Publikované 28. jan 2014 o 23:00

Aj keď skúsenosti hovorili v prospech súpera, siahali domáci v druhom zápase na víťazstvo.

Volejbalisti AVK Revúca museli proti skúsenému Zvolenu nastúpiť v obmenenej zostave s mladými hráčmi.

REVÚCA. V prvých tohtoročných domácich zápasoch I. ligy hostili Revúčania Lokomotívu Zvolen. Pred peknou diváckou kulisou však museli pri tvorbe zostavy trochu improvizovať.

„V zostave došlo tesne pred zápasom k vynúteným zmenám. Najskôr nemohli pricestovať naši dvaja hráči z Brezna a pre bolesti nohy nemohol nastúpiť najskúsenejší hráč Dušan Belica. Práve tieto zmeny sa ukázali v zlomových chvíľach zápasov za rozhodujúce,“ uviedol na úvod športový riaditeľ AVK Magnezit Revúca Maroš Kumi.

V mužstve sa tak objavili mladí hráči.

„Na poste libera hral 15-ročný chlapec, na smečiarskych postoch 18–, 19– a 23-roční a na bloku 21-ročný hráč. Celý prvý zápas sme držali krok do 17. bodu, ale potom sa ukázali herné skúsenosti Zvolenčanov. V ich farbách hrali bývalí reprezentanti a extraligoví hráči. Napriek našej snahe sme vždy za tohto stavu strácali dôležité body a súper vyhral 3:0 v koncovkách setov,“ zhodnotil prvý zápas M. Kumi.

Druhý zápas bol však úplne odlišný a revúcki volejbalisti od úvodu vzali opraty stretnutia do svojich rúk.

„Zatlačili sme súpera servisom a zrýchlili sme hru. Rozohrali sme naše signály a Zvolenčania zrazu nevedeli ako proti nám hrať. Dva sety boli úplne v našej réžii a súperovi nepomáhali ani striedania počas zápasov,“ povedal M. Kumi.

Obrat v treťom sete

Obrat však prišiel v treťom sete. „Hráči súpera sa pár loptami nakopli. Nevedeli sme zložiť lopty a my sme znervózneli. Nevychádzalo nám podanie, útoky často skončili mimo ihriska. Zápas vyvrcholil tajbrejkom, kde sme najskôr prehrávali, ale potom sme otáčali strany pri našom vedení. Vyhrávali sme 13:11, keď súper získal dva ľahké body po podaní a vyrovnal stav na 14:14. Nakoniec sme prehrali set 16:18 napriek obrovskej podpore divákov,“ poznamenal M. Kumi a dodal: „Práve im sa musím v týchto ťažkých chvíľach poďakovať, že stoja pri našich hráčoch a pomáhajú nám bojovať. Naše výkony stúpajú a mladí hráči naberajú tak potrebné skúsenosti, ktoré budú môcť v budúcnosti použiť.“

Revúca - Zvolen 0:3 a 2:3.

Revúca: A. Petráš, M. Karabínoš, J. Jankovič, J. Schelling, M. Herich, O. Slamčík, lib. M. Breznaník, striedali L. Rusnák, E. Barboriak. Tréner I. Kozlík, as. trénera M. Kumi. 100 div.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.