Sobota, 24. júla, 2021Meniny má Vladimír
Na ihrisko sa vrátia aj dorastenci a žiaci. (Autor: Tímea Bazsó)
Titanilla Bőd|21. máj 2021 o 14:14

Jesenná časť sezóny v ObFZ Rimavská Sobota sa dohrá.

RIMAVSKÁ SOBOTA. V súťaži dospelých Oblastného futbalového zväzu Rimavská Sobota figuruje momentálne len osem mužstiev. Aj preto im chýba asi najmenej stretnutí k dohratiu polovice sezóny – iba dva zápasy.

Výkonný výbor rozhodol o dohraní týchto stretnutí a jesennú časť dokončia aj dorastenci a žiaci.

Hrať sa bude začiatkom júna

„Dve odložené stretnutia z jesennej časti 6. ligy dospelých sa odohrajú v prvých dvoch júnových víkendoch. Jedno kompletné kolo jesennej časti 6. ligy dorastu U19 sa odohrá druhý júnový víkend.

V žiackej súťaži U15 nám ostali resty z jesene v podobe dvoch neodohraných kôl. Tieto sa odohrajú rovnako ako súťaž dospelých, v prvých dvoch júnových víkendoch,“ informoval Marián Petrok, predseda ObFZ Rimavská Sobota.

Súťaže prípraviek by nestihli

Anulovali len súťaže prípraviek U11 a U9. „Z jesennej časti ostáva dohrať veľký počet kôl a pri podmienke ukončenia súťaží do 30. júna by sme to nestihli. Nechceme naháňať najmenšie deti a aj trénerov a rodičov do nezmyselného testovania, ktoré mimochodom nikde inde nepotrebujú,“ poznamenal funkcionár.

Zvažujú možnosť zrušenia zápasov aj v ostatných mládežníckych súťažiach, ak nariadenia nebudú zmiernené alebo zrušené.

Zväz podporí turnaje

Zo strany klubov je záujem hrať. „V podstate všetky kluby v pôsobnosti ObFZ Rimavská Sobota sa vyjadrili za dohranie aspoň jesennej časti súťaží,“ zdôraznil Petrok.

Dohrávky mužov sa týkajú len troch celkov (ide o zápasy Lubeník–Tornaľa B a Tornaľa B–Veľký Blh), ďalších päť tímov by sa už v rámci jesennej časti súťažného ročníka na ihrisko nedostalo.

„Keďže niektoré kluby v dohrávkach seniorskej súťaži vôbec nenastúpia na súťažný zápas, ponúkli sme im možnosť usporiadania turnajov, ktoré im ObFZ finančne podporí. Všetky oslovené kluby s takouto možnosťou súhlasili,“ uzavrel predseda rimavskosobotského oblastného zväzu.

O postupe môže rozhodnúť baráž

Z najnovšej úradnej správy vyplýva, že o postupujúcom do 5. ligy možno rozhodne baráž.  „V prípade rovnosti bodov mužstiev na 1. a 2. mieste tabuľky rozhodne o majstrovi ObFZ RS a postupujúcom do 5. ligy SsFZ barážový zápas, ktorého miesto, dátum a čas určí ŠTK v dostatočnom časovom predstihu,“ uvádza sa v úradnej správe.

Lídrom tabuľky sú Ožďany, no iba s trojbodovým náskokom pred Veľkým Blhom, ktorý má ešte zápas k dobru s rezervou Tornale. Tá na jeseň všetky zápasy prehrala, takže je pravdepodobné, že Veľký Blh sa bodovo vyrovná lídrovi.

Na jeseň sa vzájomný zápas dvoch najlepších tímov súťaže víťazstvom Oždian na pôde Veľkého Blhu 1:0.

Titanilla Bőd deväť rokov viedla športové oddelenie a bola zástupkyňou šéfredaktora v denníku Új Szó. Reportérsky pokrývala z miesta diania štyri olympiády. Okrem futbalu je jej druhou srdcovkou krasokorčuľovanie, od roku 2004 nechýbala ani na jednom európskom šampionáte. V tíme Sportnetu pôsobí od augusta 2020.

Súvisiace články