Sobota, 24. júla, 2021Meniny má Vladimír

Rešpektujú manželky Angličanov

Sportnet|24. jún 2004 o 00:00

Tréner českej reprezentácie Karel Brückner (na snímke ČTK/AP) nasadil na úvod tlačovej konferencie v Sintre prísny výraz, akoby chcel odradiť novinárov od prílišného počtu otázok. Po tom, čo mu vedúci českej výpravy Jaroslav Dudl, bývalý diplomat, ...

Tréner českej reprezentácie Karel Brückner (na snímke ČTK/AP) nasadil na úvod tlačovej konferencie v Sintre prísny výraz, akoby chcel odradiť novinárov od prílišného počtu otázok. Po tom, čo mu vedúci českej výpravy Jaroslav Dudl, bývalý diplomat, v role britkého tlmočníka pomohol vymanévrovať zo spŕšky chúlostivých otázok na tému, ako intenzívne sa budú Česi v zápase s Nemcami snažiť, sa Brückner pustil aj do neformálnejších exkurzov.

Nemeckého novinára dobre poznajúceho tvorbu spisovateľa Karla Maya zaujímala genéza jeho prezývky Kleki Petra. "Sám neviem. Mayovky nie sú mojou obľúbenou literatúrou, i keď v detstve som nimi prešiel. Namiesto Kleki Petru mi mohli vybrať niekoho mladšieho," popravil si biele vlasy Brückner.

Nasledovala anglická otázka, či mu ako trénerovi neprekáža, že jeho hráči nemali pri sebe doteraz manželky a na chodbách svojho hotela v Penha Longa stretávali manželky anglických futbalistov, vrátane Victorie Beckhamovej. "Nemáme s nimi žiadne problémy. My všetci manželky Angličanov rešpektujeme a myslím, že to platí i opačne."

Potom 64-ročný tréner, ktorý v minulosti pôsobil aj v Žiline a bratislavskom Interi neadresne reagoval na predchádzajúce hlasy niektorých českých odborníkov a médií: "Tak, ako som bol spokojný s naším výkonom v zápase s Lotyšskom, ktorý bol naopak všeobecne dosť kritizovaný, podobne mám rozdielny názor na duel s Holandskom. Na trochu bláznivú gólovú naháňačku sa sypali superlatívy, ja som sa však zaoberal nedostatkami v defenzívnej fáze, ktorých tam bolo dosť. Naša štvorčlenná línia bola doteraz nútená reagovať na nepredvídaný vývoj, musíme ju pred štvrťfinále stabilizovať."

A ako tréner vníma výhodu týždňovej prestávky od postupovej istoty do štvrťfinále? "Bolo by kardinálnou hlúposťou nevyužiť tento priestor. Ale pozor, ako účastníkovi D-skupiny sa to pred semifinále obráti proti nám. V čase, keď nastúpime na náš nedeľňajší štvrťfinálový zápas, bude víťaz prvej dvojice Portugalsko - Anglicko už tretí deň oddychovať."

(ju)

Súvisiace články