Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Rešpekt sveta vzrástol, prispelo k nemu i "dream score"

Sportnet|Publikované 23. okt 2003 o 22:00

Nielen medailová bilancia Slovákov na MS v Írsku prispela ku tomu, že rešpekt sveta kickboxu voči našincom vzrástol. "V Írsku sme opäť potvrdili, že

patríme ku špičke a mám dojem, že svet si to už uvedomuje. Už sme začali pociťovať evidentný rešpekt voči nám, a to od súperov, rozhodcov, divákov. Presvedčili sme o tom v lightkontakte, kde sme získali až sedem medailí. Tam už sa začína hovoriť o slovenskej škole..." Príkladom bol lightkontakt mužov do 70 kilogramov. "Bola to ťažká kategória, kde kvalitne bojovali Martin Navrátil a Ladislav Tóth. Na ceste do finále absolvovali po štyri zápasy, aj to svedčí o širokom poli, ktoré bolo veľmi kvalitné. Ten rešpekt voči nám sa prejavil i na zdanlivej maličkosti, na tom, ako bol postavený pavúk. Obaja borci došli až do finále, hoci... Mohli ich nechať stretnúť sa v semifinále, nech sa Slováčikovia vzájomne vybijú...," uvedomuje si Peter Onuščák. "Samotné finále bolo jednoducho skvelé. Počas celého zápasu si obaja nič nedarovali, išli do seba od začiatku naplno, hoci sa možno čakalo, že sa, ako krajania, budú v úvode šetriť. Ladislav Tóth si zaslúži plné absolutórium, mal zlato na dosah, hoci, Martin Navrátil nosí medaily z MS pravidelne od roku 1999 a je to čisto zápasový typ. Na takýchto podujatiach vie ísť na 115 percent. Mňa však teší niečo iné... Kompetentní ich finálový súboj vyhodnotili ako najlepší a najkvalitnejší na šampionáte. Bolo príjemné počúvať, ako rozhodcovia krútili hlavami a hovorili si medzi sebou, že je to niečo skvelé, že vidia ´pure kickbox", teda čistý kickbox."

Podobné to bolo i vo formách, kde sa v kata predstavila 24- ročná Lucia Šoltésová. "Keď jednotliví pretekári súťažili, ich výpravy ich naplno povzbudzovali. Klasicky, come on, come on, ideš! Keď začala Lucia, všetko stíchlo, nakoniec všetko povzbudzovalo ju, jednoducho, doslova ich jej výkon zobral." It´s great, to je ohromné - ozývalo sa zo všetkých strán. Odzrkadlením bolo ohodnotenia ako zo sna. Veď v Killerney to i odznelo doslovne, dream score. "Od všetkých rozhodcov dostala známku 9,9, čo je absolútne najvyššia možná známka. Ale jednoducho, Lucia to zacvičila skvele a bez chýb...," hovorí na margo pretekárky, ktorá v svojej kategórii vyhrala i v kolíske tohto športu, v japonskej Okinawe. V krajine vychádzajúceho Slnka v konkurencii 150 pretekárov!

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.