Pondelok, 8. marec, 2021Meniny má Alan, Alana

Reprezentantov v hádzanej povedie Heister

SITA|Publikované 23. aug 2006 o 16:55

BRATISLAVA 23. augusta (SITA) - Novým trénerom reprezentácie hádzanárov Slovenska sa stal doterajší kormidelník národného tímu juniorov SR Zoltán Heister, ktorý nahradí vo funkcii Petra Hatalčíka. Rozhodla ...

BRATISLAVA 23. augusta (SITA) - Novým trénerom reprezentácie hádzanárov Slovenska sa stal doterajší kormidelník národného tímu juniorov SR Zoltán Heister, ktorý nahradí vo funkcii Petra Hatalčíka. Rozhodla o tom správna rada Slovenského zväzu hádzanej (SZH) na svojom stredajšom zasadnutí v Bratislave. "Otázkou trénera sa zaoberali reprezentačná komisia spolu s komisiou metodiky a vzdelávania. Zvažovali sme niekoľko mien ako Hianik, Šulc, Katušák, Lipták a Heister, no napokon padla voľba na posledného menovaného, ktorého správna rada potom jednomyseľne potvrdila vo funkcii," informoval agentúru SITA prezident Slovenského zväzu hádzanej (SZH) Pavol Derfényi a dodal: "Dĺžku kontraktu, ako aj ďalšie detaily dotiahneme neskôr."

Pre Zoltána Heistera, ktorý s kadetmi na ME 2001 a 2004 i juniormi na ME 2006 skončil na 6. mieste, je vymenovanie za kouča reprezentácie poctou. "Je to pre mňa česť a zároveň to znamená viac roboty. Nie som taká kapacita, aby som mohol povedať, že som to očakával. Dúfal som však, že dôveru dostanem. Som tréner ako ostatní moji kolegovia, vždy sa snažím robiť svoju prácu čo najlepšie," komentoval rozhodnutie správnej rady Heister.

Jeho predchodca Peter Hatalčík pôsobil v reprezentačnom kresle od apríla 2003 a dosiahol s mužstvom historický úspech v podobe premiérovej účasti seniorského tímu na vrcholnom podujatí. Slováci pod jeho vedením obsadili na ME 2006 vo Švajčiarsku 16. miesto. Hatalčíkovi však koncom júna vypršal trojročný kontrakt. Napriek ponuke od SZH na predĺženie spolupráce dal prednosť angažmánu v kuvajtskom klube Al-Fahaheel.

Hádzanárov Slovenska čaká najbližšie I. fáza kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2008 v Nórsku. Minulotýždňový žreb rozhodol, že v 1. skupine sa v januári 2007 stretnú v boji o dve postupové priečky do play off s Bieloruskom, Cyprom a Moldavskom. "Bol by som zlý tréner, keby som nechcel dosiahnuť úspech. Samozrejme, rád by som nadviazal na dobré výsledky z predchádzajúceho obdobia, ale nesľubujem, že to bude už hneď v najbližšej kvalifikácii. Na perspektívne budovanie družstva, ktoré by malo byť konkurencieschopné na medzinárodnej úrovni, totiž treba tri - štyri roky. Zatiaľ nie sme na dĺžke kontraktu definitívne dohodnutí, ale moja predstava je štyri až päť rokov," uviedol Zoltán Heister, ktorý zároveň ukončil pôsobenie v národnom tíme juniorov. "Nebudem sedieť na dvoch stoličkách, teda určite nebudem ďalej riadiť tréningový proces, či výber hráčov do juniorskej reprezentácie. Spolupráca s mojím nástupcom však môže mať formu konzultácií.

Určite dám šancu medzi mužmi aj niektorým mojim dnes už bývalým zverencom. Jedného - dvoch juniorov chcem vyskúšať už v najbližšom období, štyroch - piatich by som chcel zapracovať do družstva, keď skončia v tejto mládežníckej vekovej kategórii."


Súvisiace články