Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Reprezentant Hruščák v Prešove skončil

Patrik Hruščák v zeleno-bielom drese Tatrana dohral. (Autor: TASR/Milan Kapusta)
Sportnet|Publikované 19. dec 2013 o 23:00

Po vzájomnej dohode Tatran Prešov a Patrik Hruščák predčasne ukončili štvorročný kontrakt.

Po vzájomnej dohode Tatran Prešov a Patrik Hruščák štvorročný kontrakt predčasne ukončili.

PREŠOV. V júni tohto roka dvadsaťštyriročný odchovanec košickej hádzanej oslavoval historicky najlepšie umiestnenie michalovskej hádzanej ako hráč tamojšieho extraligového HC winLand.

Patrik Hruščák, po základnej časti najvyššej slovenskej súťaže hádzanárov v sezóne 2012/ 2013 s 252 gólmi najlepší extraligový strelec, sa výrazne pričinil o zisk bronzových medailí pre michalovský tím.

Po skončení predošlej sezóny prestúpil ľavoruký, 206 centimetrov vysoký a 113 kilogramov vážiaci P. Hruščák do mužstva deväťnásobného slovenského majstra.

Predstavy sa nenaplnili

„Tatran Prešov je klub, ktorý má ambície výraznejšie preraziť na európskej hádzanárskej scéne. Hrá vo viacerých významných súťažiach. Viem dobre, do čoho idem. Budem veľmi rád, ak v tom množstve zápasov, ktoré Tatran v sezóne hráva, si aj ja s novými spoluhráčmi schuti zahrám,“ povedal okrem iného P. Hruščák pred spečatením svojho prestupu do Prešova.

Jeho predstavy sa ale v novom prostredí nenaplnili. S klubom sa akosi nestotožnil, nenašiel v ňom miesto, aké by si dozaista sám želal.

Ako sme sa včera dozvedeli, po vzájomnej dohode Tatran Prešov a Patrik Hruščák v lete uzatvorený štvorročný kontrakt, tesne pred prvým zimným dňom tohto roku predčasne ukončili.

Chmeliar: Tatran mu nesadol

„Získať Patrika Hruščáka som sa pokúšal v jeho mladšom veku dvakrát. Na tretí raz to vyšlo, ale nedopadlo to tak, ako som si nielen ja predstavoval,“ potvrdil informáciu a ozrejmil aj základné dôvody predčasne rozviazaného kontraktu majiteľ Tatrana Prešov Miloslav Chmeliar.

„S výkonnosťou jedného z najlepšie platených hráčov mužstva sme neboli spokojní. Tatran mu ako klub nesadol. Tréner mu pritom dával príležitosti, pomocnú ruku mu podávali aj spoluhráči. Nakoniec bolo ale z toho iba vzájomné trápenie, Hruščák sa výkonnostne nechytal. A ja som sa pred jeho angažovaním nádejal, že časom by mohol byť náhradou za Dajnisa Kristopansa, ktorého donekonečna v Prešove určite neudržíme. Aj preto je moje osobné sklamanie z Hruščáka veľké. Takže včera sme sa definitívne dohodli, že k 31. decembru 2013, platnosť profesionálnej zmluvy medzi Tatranom Prešov a hráčom Patrikom Hruščákom skončí. Klub si všetky záväzky voči hráčovi splnil. Výplatu za december dostane desiateho januára budúceho roka. Ak bude mať P. Hruščák záujem, odovzdá klubový byt a výstroj, môže odísť ako voľný hráč hoc i dnes.“

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.