Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Reprezentačná premiéra Kašpera i Javorčíka

Trio chemesákov. Zľava Peter Kašper, Miroslav Jakubov a Milan Javorčík. (Autor: Marián Škuba)
Sportnet|Publikované 6. jún 2012 o 22:00

Vo volejbalovej slovenskej reprezentácii mužov účinkuje trojica chemesákov.HUMENNÉ. Uplynulý víkend odohrali volejbalisti Slovenska svoj druhý turnaj v rámci Európskej ligy.

V Španielsku porazili Grékov, prekvapujúco podľahli Dánom a po dobre rozbehnutom úvode napokon v tajbrejku podľahli domácim Španielom.

V kádri trénera Chrtianskeho sa objavila aj trojica chemesákov, pričom v prípade blokára Kašpera a smečiara Javorčíka išlo o seniorskú premiéru. „Spoločnosť“ im z klubu spod Vihorlatu robil univerzál Miroslav Jakubov.

Tretí smečiar

Milan Javorčík do zápasov vstupoval ako striedajúci hráč v pozícii smečiara, okúsil všetkých súperov.

„Všeobecne sa očakávalo, že Dánov porazíme. Súper nás zatlačil dobrým servisom, celkovo hrali na turnaji veľmi dobre. Prehru musíme odčiniť tak, že najbližšie v Izraeli, kde budú pauzovať Španieli, musíme vyhrať všetky tri zápasy. Čo sa mojej premiéry v 'repre' týka, nastupoval som ako tretí smečiar, striedal som, je to méta, ktorá sa môže stále dvíhať,“ dodal 25-ročný volejbalista.

Blokár základu

Vo väčšej zápasovej vyťaženosti bol Peter Kašper, blokár, ktorý sa vo svojej premiére predstavil trikrát hneď v základnej zostave.

„Po mesačnej pauze som naskočil opäť k vážnemu volejbalu. Pred turnajom som nevedel, či sa vôbec zmestím do nominácie, napokon to vypálilo až na miesto v základnej zostave. Snažil som sa, možno povedať, že som spokojný, aj keď výsledky sme mohli dosiahnuť lepšie. Reprezentácia je samozrejme o inom, ako klubová úroveň. Sme mladé družstvo, motivácia u každého je značná. Je potešiteľné, že v reprezentácii sme traja chemesáci, asi je to v histórii klubu po prvýkrát. Snáď to naznačuje, že aj na slovenských palubovkách sa hrá kvalitný volejbal, z ktorého môže čerpať aj reprezentácia,“ dodal Peter Kašper.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

  • Invalid Date
  • Invalid Date
  • Invalid Date
© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.