Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Reprezentácie asi s novými hlavnými trénermi

Sportnet|Publikované 3. nov 2005 o 23:00

Košice - Prezident Slovenskej basketbalovej asociácie Pavol Barňák hodnotil uplynulú sezónu z pohľadu medzinárodného fóra. Pozitívne zhodnotil šéf

Košice - Prezident Slovenskej basketbalovej asociácie Pavol Barňák hodnotil uplynulú sezónu z pohľadu medzinárodného fóra.

Pozitívne zhodnotil šéf SBA účinkovanie mládežníckych reprezentácií. Nespokojný bol z nepostúpením mužov z kvalifikácie do A-kategórie majstrovstiev Európy. "Tréner Urban mi ešte nepredložil analýzu, som na ňu veľmi zvedavý," vyjadril sa P. Barňák. Dá sa teda očakávať, že sa rozhodne pre nového kormidelníka, hoci podľa svojich slov ešte čaká na rozbor. Iný postoj zaujal P. Barňák k ženskej reprezentácii. Napriek tomu, že ani tá neuspela v dodatkovej kvalifikácii o postup na ME a prvýkrát v sdamostatnej histórii chýbala na šampionáte starého kontinentu. "I tak však nepovažujem celkové 13. miesto v Európe za taký hlboký pád, aby sme sa z neho nemohli dostať. Zvlášť, keď sa ME rozširujú na 16 účastníkov. Vzhľadom na to, že momentálne nedisoponujeme hráčkami svetového formátu a výrazne zaostávame pod košom, hodnotím činnosť realizačného tímu za úspešnú. Tréner Rešetár nemal asistenta preto, lebo sme stále živili nádej, že realizačný tím posilní Natália Hejková." Osud Košičana Jozefa Rešetára (na snímke) pri reprezentácii ešte jasný nie je, ako hlavný tréner družstva však už zrejme pracovať nebude. "Realizačný tím by v určitom zložení mohol ostať, ale prvým trénerom by mal byť podľa mňa niekto iný. Chceme to vyriešiť do 20. novembra."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.