Reprezentácia žien SR pred zápasmi s Cyprom a Kazachstanom

SITA|4. máj 2006 o 12:59

BRATISLAVA 4. mája (SITA) - Hlavný tréner slovenskej ženskej futbalovej reprezentácie František Urvay spolu so svojím asistentom Vladimírom Kiššom oznámili vo štvrtok nomináciu 18 hráčok na blížiace sa ...

BRATISLAVA 4. mája (SITA) - Hlavný tréner slovenskej ženskej futbalovej reprezentácie František Urvay spolu so svojím asistentom Vladimírom Kiššom oznámili vo štvrtok nomináciu 18 hráčok na blížiace sa priateľské stretnutie s Cyprom (6. mája) a zápas 7. skupiny kvalifikácie MS 2007 proti Kazachstanu, ktorý sa uskutoční 11. mája na trávniku NTC SFZ v Senci. V kádri Sloveniek figuruje aj sedem legionárok - štyri pôsobia v Česku a tri v Rakúsku. Ženy SR odohrali v spomenutej kvalifikácii zatiaľ štyri duely (vlani v auguste zdolali v Senci Rumunsko 2:1 a v Astane domáci Kazachstan vysoko 4:0, v novembri podľahli v Ballymene Severnému Írsku 1:2, a naposledy 30. marca zdolali v odvete ten istý tím 2:0) a pred poslednými dvoma stretnutiami skupiny majú so ziskom 9 bodov dobré vyhliadky na postup do baráže.


Nominácia slovenskej futbalovej reprezentácie žien na priateľské stretnutie Slovensko - Cyprus a kvalifikačné stretnutie MS 2007 Slovensko - Kazachstan:

Brankárky: Lenka Gazdíková (Sparta Praha/ČR), Mária Korenčiová (Polygraf VFA Bratislava).

Hráčky v poli: Monika Trnková, Katarína Dugovičová, Eva Kolenová (všetky Šaľa), Monika Matysová (Sparta Praha/ČR), Katarína Strožová (Otrokovice/ČR), Andrea Budošová (Slavia Praha/ČR), Mária Zubková, Anna Petrušová (obe Erlaa/Rak.), Zuzana Jarošová (Horn/Rak.), Natália Mackovičová, Lucia Ondrušová, Dana Fecková, Helena Schleiferová (všetky Polygraf VFA Bratislava), Renáta Árvaiová (Malé Dvorníky), Júlia Pivovarníková (Humenné), Viera Králiková (Žilina).


Náhradníčky: Andrea Komáriková, Miriam Fedorková (obe Humenné), Zuzana Škorvánková (Šaľa), Oľga Lašová (1. Guntramsdorfer SV), Zuzana Pramuková (Polygraf VFA Bratislava), Kamila Hudecová (Veľký Krtíš).kj;mx;mj