Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Reprezentácia futsalistov v Poprade

Sportnet|Publikované 18. sep 2008 o 22:00

Slovenskú futsalovú reprezentáciu seniorov, ako aj výber do 21 rokov čaká oddnes do nedele Turnaj troch krajín za účasti národných tímov z Poľska a

Česka. Spolu šesť duelov budú môcť diváci sledovať v Aréne Poprad. Záštitu nad celým podujatím prevzal prezident Slovenskej republiky Ivan Gašparovič.

POPRAD. Dnes si o 19.00 hodine zmerajú sily výbery Slovenska a Česka, zajtra sa stretnú Poľsko a Česko a podujatie ukončí zápas SR - Poľsko v nedeľu večer. Pred každým z duelov sa uskutoční aj "predkrm" v podobe predzápasov reprezentácií do 21 rokov krajín, ktorých "áčka" v daný deň nastúpia. Tréner Milan Kollár sa rozhodol na reprezentačný zraz povolať 23 hráčov, niekoľko z nich má šancu nastúpiť aj v drese "dvadsaťjednotky." Jej kormidelník Richard Bačo pozval na akciu štrnástku futsalistov. Do národného tímu dospelých sa dostal jediný legionár - Dušan Kašický z českého Jistebníka. V kádri trénera Bača sa ocitla dvojica hráčov pôsobiacich v zahraničí, v poľských Katoviciach hosťujúci Marek Bahna a Radoslav Cypris.

Pre Čechov príprava pred MS

Kým pre Slovákov a Poliakov bude popradské podujatie bežným turnajom, pre Česko to bude príležitosť otestovať svoje schopnosti pred blížiacimi sa MS v Brazílii, ktoré sa uskutočnia od 30. septembra do 19. októbra v mestách Brasilia a Rio de Janeiro.

Nominácia futsalovej reprezentácie SR na Turnaj troch krajín do Popradu: Mário Gašparovič, Dalibor Repa, Andrej Fišan, Erik Klema - Gabriel Bartošek, Milan Pavlovič, Pavol Šebo, Daniel Koprda, Karol Grega, Martin Madro, Ján Sokol, Marián Nincz, Peter Haľko, Roman Zima, Vojtech Várady, Igor Nagy, Martin Čambal, Dušan Kašický, Ladislav Mikita, Peter Kozár, Igor Vodecký, Róbert Gábor, Tomáš Bagin. Realizačný tím - vedúci výpravy: Vladimír Badura, medzinárodný manažér: Vladimír Gažo, vedúci mužstva: Jozef Hanzel, tréner: Milan Kollár, asistent trénera: Marián Berky, kondičný tréner: Anton Lednický, masér: Daniel Klačko, lekár: MUDr. Roman Križan.

Nominácia futsalovej reprezentácie SR do 21 rokov na Turnaj troch krajín do Popradu: Erik Klema, Martin Totka - Marek Bahna, Radoslav Cypris, Dušan Rafaj, Juraj Tomášek, Martin Rejžek, Martin Baláž, Marek Emrich, Karol Grega, Anton Brunovský, Matúš Kyjovský, Martin Duplinský, Ľubomír Markovič. Náhradníci: Peter Serbin, Juraj Giba, Gerhard Gluchman. Realizačný tím - vedúci mužstva: Miroslav Berzedy, tréner: Richard Bačo, asistent trénera: Peter Brunácky, masér: Saša Orviský.

PROGRAM

Dnes: Slovensko "21" - Česko "21" (16.30 hod.), Slovensko - Česko (19.00), zajtra: Česko "21" - Poľsko "21" (16.30), Česko - Poľsko (19.00), nedeľa: Slovensko "21" - Poľsko "21" (16.30), Slovensko - Poľsko (19.00).

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.