Štvrtok, 5. augusta, 2021Meniny má Hortenzia

Renberg sa ako hráč Toronta vracia do NHL

TASR|7. sep 2001 o 13:42

Toronto 7. októbra (TASR) - Švédsky hokejový útočník a bývalá hviezda tímu zámorskej NHL Philadelphie Flyers Mikael Renberg sa po ročnej prestávke vracia do NHL

.

Rok pauzy zapríčinil rozvod s manželkou Stinou, po ktorom ostal vo Švédsku, aby bol blízko k svojej 5-ročnej dcérke Emmy. Jeho novým pôsobiskom sa stal vtedy klub najvyššej domácej súťaže Lulea. V júni ho získalo Toronto z Phoenixu výmenou za ruského útočníka Sergeja Berezina.

Keďže z Toronta je to do Švédska bližšie ako z Phoenixu, Renberg si od vedenia vydobil právo navštíviť svoju dcéru najmenej trikrát za sezónu. "Myslím si, že najväčšou úlohou človeka je stať sa rodičom. A ja svoju rolu otca beriem naozaj seriózne," povedal švédsky krídelník, ktorý pred časom vo Philadelhpii spolu s Ericom Lindrosom a Johnmom LeClairom tvoril útok známy ako "légia skazy". "Hokej je pre mňa veľmi dôležitý, moja dcéra je však u mňa číslo jeden. Keď som v utorok odchádzal do Toronta, veľmi ťažko mi bolo rozlúčiť sa s ňou. Každý deň si však telefonujeme. Chce sem prísť. Povedal som jej, že tu je pekné ZOO, pretože miluje zvieratá," dodal Renberg.

Renberg by mal v budúcej sezóne s najväčšou pravdepodobnosťou nastúpiť do útoku s krajanom a hviezdou Toronta Matsom Sundinom, po boku ktorého hral aj na tohtoročných MS v Nemecku, a Garym Robertsom.

Súvisiace články