Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Tréner Grémia tvrdí, že bol lepší hráč ako Cristiano Ronaldo

Renato Gaúcho tvrdí, že bol lepším futbalistom ako Cristiano Ronaldo. (Autor: TASR/AP)
SITA|Publikované 8. dec 2017 o 09:20

Niet pochýb, že je to veľký futbalista. Nie je však taký všestranný, ako som bol ja, keď som hral, doplnil Renato Gaúcho.

ABÚ ZABÍ. Renato Gaúcho, tréner najvážnejšieho súpera Realu Madrid na futbalových MS klubov Grémio Porto Alegre, tvrdí, že bol lepším futbalistom ako Cristiano Ronaldo.

"Rád by som videl hrať Cristiana Ronalda za tímy, za ktoré som hrával v mojich časoch ja. Mnohé z nich nezaplatili mzdy tri či štyri mesiace a my sme aj napriek tomu boli šampióni," povedal Renato pred časom pre ESPN.

"Rád by som hral za terajší Real, raz za týždeň na skvelých plochách, s kvalitnými spoluhráčmi, ktorých má teraz Ronaldo," pokračoval Renato.

Portugalského zakončovateľa, ktorý vo štvrtok získal prestížnu Zlatú loptu už po piatykrát, charakterizoval takto: "Niet pochýb, že je to veľký futbalista. Nie je však taký všestranný, ako som bol ja, keď som hral.

Má veľa sily, ale nie veľa techniky. Súčasná generácia ma nevidela hrať. Garantujem, že tí, ktorí ma videli hrať, budú mať opačný názor na to, kto bol lepší futbalista."

Renato odohral viac ako 40 zápasov za Brazíliu, vyhral Copu América (1989) a bol súčasťou tímu na MS v roku 1990.

Štyri roky predtým ho vyradili z tímu MS z disciplinárnych dôvodov. Jeho mužstvo čaká na MS klubov 12. decembra semifinálový duel proti FC Pačuka (Mex.).

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.