Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Remíza v Piešťanoch je vydretá, ale zaslúžená

Sportnet|Publikované 2. dec 2002 o 23:00

Michalovce - Hádzanári prvoligového Zempmilku Michalovce neokúsili trpkosť prehry už v treťom majstrovskom stretnutí za sebou. Aj keď po druhýkrát v

rade cestovali na ihrisko súpera, ich bodové konto s blížiacim sa záverom utešene narastá. V sobotu získali na horúcej palubovke Piešťan cenný bod za remízu 31:31 (17:13), čo je vzhľadom na všakovaké okolnosti pred stretnutím, považované za úspech. Michalovčania sa v prvom rade museli vyrovnať so zraneniami či zdravotnými ťažkosťami viacerých hráčov. Aj keď napokon nenastúpili iba Mandžák a Capulič, pre Zempmilk to bola citeľná strata. "Museli zabrať ostatní, inej možnosti nebolo. Od príchodu k mužstvu som si vytýčil cieľ, aby zakaždým dokázali jednotlivci zabojovať za ostatných a spolu tak vytvárali jednoliaty kolektív. Je naozaj pravda, že sme sa museli pred stretnutím vysporiadať so zraneniami, ale na druhej strane kvitujem počínanie ostatných, ktorí aj so sebazaprením na zápas nastúpili," vravel kormidelník Zempmilku František Cibere. Podľa jeho slov nevyšiel zverencom prvý polčas, navyše nezachytali ani brankári, nuž aj preto viedli domáci do prestávky štvorgólovým rozdielom. Bola to najmä zásluha neudržateľného Piešťanca Fázika, ktorý strelil v prvom dejstve neuveriteľných deväť gólov. Po prestávke však prišiel očakávaný obrat. "Chlapcom som zdôraznil, aby si uvedomili, že Piešťany nie sú pre nás žiadny strašiak. Vravel som, že na nich jednoznačne majú a že by bola veľká škoda, keby sme odtiaľ odchádzali naprázdno. V kritických okamihoch zabrali najmä skúsení hráči. Jacko šiestimi gólmi po prestávke strhol ostatných a v bráne inak nevýrazný brankár Rapač v závere zneškodnil domácim dva nájazdy, čo prakticky rozhodlo. V závere sme vyrovnali na 30:30, Piešťanci strelili gól, ale ani nie tridsať sekúnd pred koncom sme stanovili deľbu bodov," doplnil F. Cibere, ktorý chlapsky priznal, že vzhľadom na priebeh zápasu je konečná remíza vydretá, ale zaslúžená.

Ziskom cenného bodu sa Michalovčania priblížili k vytúženej štvrtej priečke, ale túto smelú ambíciu musia potvrdiť aj v nasledujúcich stretnutiach. V sobotu privítajú na domácej palubovke tabuľkového konkurenta z Malaciek. "Budeme sa musieť znovu zaobísť bez zranených Mandžáka a Capuliča, ale bez ohľadu nato je našim jediným cieľom víťazstvo. Chceme obsadiť štvrtú priečku, takže si nemôžeme dovoliť bodovú stratu. Máme za sebou celkom slušnú sériu bez prehry a nechceme ju prerušiť," dodal F. Cibere.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.