Štvrtok, 4. marec, 2021Meniny má Kazimír

Remíza, s ktorou boli spokojní obaja

Gól na 3:3. Domáci Kašper takto uzavrel skóre. (Autor: riso)
Sportnet|Publikované 10. jún 2013 o 00:00

Gólovú prestrelku s remízovým koncom videli diváci včera v Poprade-Veľkej.

Gólovú prestrelku s remízovým koncom videli diváci včera v Poprade-Veľkej, kde sa v zápase šiestej ligy Podtatranskej predstavil proti domácemu FK Poprad B TJ Štart Hrabušice. Celkovo padlo až poltucet gólov, po troch na oboch stranách.

POPRAD-VEĽKÁ. Dvakrát viedli v stretnutí domáci, 1:0 i 2:1. Hostia zakaždým vyrovnali, aby v druhom polčase otočili z 1:2 na 3:2 vo svoj prospech. Posledné slovo však patrilo Veľčanom, ktorí v 81. minúte uzavreli na konečných 3:3.

Skóre otváral v 12. minúte Mlynár, no už o minútu na to hosťujúci Kukura vyrovnal. V 33. minúte vrátil Popradčanom vedenie Kašper a do kabín išli spokojnejší domáci.

Hostia však po obrátke dvoma zlepenými gólmi otočili skóre. V 64. minúte vyrovnal Džadoň, o päť minút na to Kukura upravil na 2:3. Deväť minút pred koncom druhý dvojgólový hráč zápasu, domáci Kašper, vyrovnal na 3:3.

„Oba tímy chceli hrať futbal, hralo sa zo strany na stranu a divákom sa otvorený zápas musel páčiť. Ťažko povedať, či remíza je spravodlivá. Myslím si, že vyrovnávajúcemu gólu domácich na 3:3 predchádzal jasný faul na nášho brániaceho hráča, ktorý bol sotený. Na futbal sa ale určite dalo pozerať, veľmi slabá bola iba trojica rozhodcov,“ uviedol vedúci mužstva Hrabušíc Peter Jendrál.

Od 73. minúty museli hrať hostia bez vylúčeného Hanzélyho, ktorý videl červenú kartu.

„Ťažko komentovať situáciu, po ktorej dostane hráč červenú kartu bez toho, aby bola ihneď prerušená hra. Aj za stavu, keď sme boli desiati, sme sa snažili hrať otvorený futbal. Snažili sme sa stále útočiť, čo potvrdili i šance, ktoré sme mali na konci zápasu. Žiaľ, nevyužili sme ich. Nakoniec sme spokojní aj s bodom,“ dodal Jendrál.

Polakovič vypracoval vyrovnanie

Spokojnosť zavládla po zápase aj v radoch domáceho kolektívu. „Myslím si, že pre diváka to bol veľmi zaujímavý zápas, hra sa prelievala z jednej strany na druhú. Remíza je, podľa mňa, spravodlivá. Mužstvo ukázalo charakter, morálku. V dnešnom dueli hrali v základe traja dorastenci. S druhým celkom tabuľky sme odohrali vyrovnaný duel,“ konštatoval Rastislav Polakovič, ktorý viedol domáce mužstvo z lavičky, aby na záverečnú štvrťhodinu hry posilnil spoluhráčov aj na hracej ploche.

V 81. minúte nacentroval loptu Kašperovi na vyrovnávajúci gól. „Nemohol som sa už pozerať na to, že doma prehráme ďalší zápas a tak som nastúpil. Som rád, že som prihral na vyrovnávajúci gól,“ s úsmevom poznamenal „žolík“ z lavičky.

Chceli hrať v Hrabušiciach

Na jeseň sa vo vzájomnom súboji týchto dvoch tímov odohralo v Hrabušiciach iba osem minút. Kvôli poklesu hráčov Popradu B pod sedem bolo stretnutie predčasne ukončené.

„Aj kvôli tomu sme robili všetko preto, aby sme tento zápas hrali v Hrabušiciach, ale zväz nám to neumožnil. Chceli sme súperovi vrátiť to, čo sme urobili na jeseň. Chodí tam veľa ľudí, majú tam dobré ihrisko. Nakoniec sa hralo vo Veľkej a sme radi, že nám hostia vyšli v ústrety a hralo sa o 10.30 hod.,“ uzavrel Polakovič.


Súvisiace články