Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Remíza, ktorá nemusela byť

Koniec sezóny. Poprad v derniére remizoval s Ružinou. (Autor: Marián Dic)
Sportnet|Publikované 21. jún 2012 o 22:00

V poslednom majstrovskom stretnutí sezóny privítal popradský tím na svojej pôde veľmi ambiciózny celok dlhodobejšie poškuľujúci na postup z Ružinej.POPRAD. Domáci išli do tohto súboja s cieľom rozlúčiť sa s náročným ročníkom čo najpriaznivejším výsledkom. Popradčania od úvodu na papierového favorita ohľad vôbec nebrali a zaskočili ho ofenzívnym náporom. Z toho však v koncovke ani po vyložených príležitostiach nič nevyťažili, za čo po polhodine kruto pykali. Inkasovaný gól ich pritom mohol mrzieť o to viac, že ho súper vsietil pri početnom oslabení po vylúčení ich hráča. Po zmene strán sa karta predsa len otočila, keďže zverenci kouča Vladimíra Lajčáka boli už vo finálnej fáze oveľa efektívnejší a podarilo sa im po dvoch pekných presných zásahoch nakloniť misky váh na ich stranu. Sľubné vedenie ale do záveru nedokázali udržať, keďže súperovi sa tesne pred koncom podarilo predsa len zachrániť aspoň zisk bodu. Domáci tréner po stretnutí síce vyzdvihol predvedený výkon svojho mužstva, ale na druhej strane to podľa neho bola remíza, ku ktorej možno ani nemuselo dôjsť.

“Boli sme si plne vedomí sily tohto mužstva, ktoré malo nahrané nielen úžasné množstvo bodov, ale aj vsietených gólov. Napriek tomu sme ale začali s rešpektom a s odhodlaním, zásluhou čoho sa nám ho podarilo dostať pod tlak. Navyše sme si pritom vypracovali štyri sľubné príležitosti, ktoré sme však, žiaľ, nepremenili. Znova sa potvrdilo, že nám chýba ten správny strelec, lebo v poslednom období doplácame prevažne na streleckú nemohúcnosť. Veľký vplyv vo vývoji duelu zohral aj zbytočný a hlúpy gól, ktorý pomohol súperovi. Po obrátke sme síce dokázali zápas otočiť, no v závere sa ukázalo, že nám rapídne ubúdajú sily. Hostia, ktorým šlo v tomto zápase o veľa, nakoniec z jalového tlaku po jednom centri vyťažili gól a uhrali tým remízu. Napriek tomu, že sme sa nedokázali rozlúčiť víťazstvom, musím dať klobúk dolu pred tými hráčmi, ktorí túto sezónu dotiahli do zdarného konca. Potvrdili tým, že sú výborní futbalisti a veľmi charakterní ľudia s obrovským vzťahom k popradskému klubu a futbalu.”

Jeden z najpoctivejších výkonov popradského kolektívu podal v súčasnosti kľúčový hráč Matúš Bendík, ktorý bol rád, že po dlhodobom zranení mohol svojim spoluhráčom od prvej minúty čo najviac pomôcť. “Môžem otvorene povedať, že po predošlých domácich stretnutiach mohli vidieť diváci obojstranne zaujímavý zápas. Hra sa prelievala z jednej strany na druhú, pričom nechýbalo ani gólové korenie. Nás môže mrzieť ešte niekoľko nevyužitých šancí, ktoré by nám zadovážili aj víťazstvo. Hoci náš súper taktiež podal poctivý výkon, my sme išli až na dno svojich síl a chceli sme potvrdiť fakt, že na domácej pôde chceme vždy vyhrávať. To sa síce nepodarilo, no futbal nás opäť presvedčil o svojich kvalitách a nevyspytateľnej logike. Najviac nás môže mrzieť nešťastný vyrovnajúci gól hostí, po ktorom sme prišli o veľmi cennú výhru, ku ktorej sme boli veľmi blízko. Na druhej strane však vyvolalo u mňa veľmi príjemný pocit, keď po stretnutí k nám do kabíny prišiel tréner a všetkým chlapcom poďakoval za podaný výkon, v ktorom šli až na dno svojich fyzických a morálnych síl.” Základným postom tejto popradskej opory je obranca, ktorým ale v tomto stretnutí nebol. Kvôli nepríjemnému hráčskemu deficitu v ofenzíve mu tentoraz určil tréner plniť úlohy v nej. “Som predovšetkým hrdý na všetkých spoluhráčov a mužstvo, s ktorým som posledne po zranení odohral asi päť zápasov. Hrať na poste útočníka bolo pre mňa niečím novým, no napriek tomu som si na to v dueli skoro zvykol. Spokojnejší som mohol byť o to viac, keby sa mi podarilo gólovo presadiť. Nechýbalo mi totiž k tomu veľa, pretože som podnikol nejeden nebezpečný brejk a v dvoch prípadoch som sa ocitol aj zoči-voči brankárovi, na ktorého som ale nevyzrel. Ak sa ale na to reálne pozriem, nielen v tomto, ale i v predošlých dueloch bolo čoraz ťažšie sa čo najlepšie presadiť, pretože vytvárané podmienky pre nás neboli stále absolútne jednoduché.”

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.