Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Remíza by vraj bola spravodlivejšia, Košičania o ňu prišli tesne pred koncom

Sportnet|Publikované 25. sep 2002 o 22:00

Košice - Víťaznú sériu hokejistov HC Košice prerušili v utorok Skaličania. Východniari na ich ľade prehrali tesne 1:2 a pripísali si prvú prehru v

extrtalige.

"V prvom rade treba povedať, že Skaličania momentálne hrá veľmi dobre, veď zvíťazila i vo Zvolene. Na Záhorí to bol obojstranne kvalitný extraligový zápas. V prvých dvoch tretinách mali mierne navrch domáci, ktorí lepšie korčuľovali a dali do toho viac. Brankár Šimonovič však všetko s prehľadom vychytal. V záverečnej časti sme už boli lepší my, pomer striel bol 9:2 pre nás. Skaličanov sme zatlačili a vyrovnali na 1:1. V tých chvíľach Skaličania tlačili hodiny, aby bol čím skôr koniec. Podľa priebehu zápasu by bola remíza spravodlivá, bohužiaľ, minútu pred koncom sme dostali nešťastný gól a už bol veľmi krátky čas na to, aby sa nám podarilo vyrovnať. Záhoráci potvrdili svoju výkonnosť, v zápase vynikli obaja brankári," vrátil sa k stretnutiu, po ktorom Košičania prvýkrát odchádzali z ľadu so sklonenými hlavami, tréner HC Milan Jančuška. Prehra ho mrzela o to viac, že rozhodujúci gól na 2:1 strelili Skaličania minútu pred záverečnou sirénou. "Veď práve. Remíza by bola zaslúžená, ale verím, že i táto prehra nám pomôže. V ďalších zápasoch nás už aspoň nebude zväzovať to, že sme bez prehry."

Modro-bieli sa nemôžu čudovať, že v utorok neuspeli. Jediný gól za šesťdesiat minút je totiž veľmi málo. "Áno, s jedným gólom sa vonku vyhrávať nedá. Príležitosti sme mali, v takýchto vyrovnaných dueloch rozhodujú maličkosti a najmä premieňanie šancí. Napríklad Gabi Špilár premrhal dve vyložené šance, keby ich premenil, výsledok mohol byť úplne iný."

Košičania teda stratili prvé tri extraligové body, hoci o ne prísť nemuseli. Každá séria sa však raz skončiť musí, a tak východniari už sústreďujú svoju myseľ na zajtrajší domáci duel proti Trenčínu. Zápas sľubuje dobrý hokej, veď pôjde o šláger kola, v ktorom si skríži zbrane prvý s druhým v aktuálnej extraligovej tabuľke. "Pôjde o šesť bodov, určite to bude veľmi dobrý zápas. Pevne verím, že s úspešným koncom pre nás," dodal M. Jančuška.