Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Remeta zrejme opúšťa futbalový Tatran

Sportnet|Publikované 20. jún 2013 o 22:00

Situácia po vypadnutí 1. FC Tatran Prešov z Corgoň ligy sa stala neprehľadná a nejasná.

PREŠOV. Všetko sa odvíjalo od toho, či majiteľ klubu a jeho prezident Miroslav Remeta bude naďalej financovať futbal, alebo...? Viackrát svoje rozhodnutie odložil, čo súviselo s tým, že si nechal čas na úvahu, bilancovanie a hlavne zamyslenie sa, či to má zmysel.

Medzitým absolvoval viaceré rokovania, napríklad aj s novým potenciálnym sponzorom z Ukrajiny. Neustále ale zdôrazňoval macošský vzťah mesta k zelenobielym a neochotu menšinového akcionára podieľať sa na financovaní koženej v Tatrane či zaujatí presvedčivého a pragmatického postoja v otázke budúcnosti klubu.

Zdá sa, že snaha šéfa klubu nenašla na žiadnom fronte žiaducu odozvu. Inak si totiž nemožno vysvetliť to, že pátranie po partneroch a presviedčanie zodpovedných ľudí trvalo pomerne dlho a navyše podľa všetkého sa skončilo krachom.

Vyzerá to teda tak, že šéf Tatrana už nebude tlačiť ťažkú futbalovú káru. Keď sme ho včera pred uzávierkou zastihli, tak sa k tomu nechcel priamo vyjadriť, lebo bol zaneprázdnený rokovaním.

„Oficiálne stanovisko predostriem budúci týždeň na tlačovke.“ Iba toľko mal chuť povedať.

Nuž, ak naozaj prezident predsa pustí kormidlo z rúk, treba veriť, že Tatran v novej druholigovej etape (prihlášku do súťaže poslal) sa naštartuje tak, aby problémy, ktorého ho kvárili dosiaľ, postupne pominuli.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.