Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Rekordné víťazstvo Legionárov

Sportnet|Publikované 5. dec 2002 o 23:00

Košice - Počas uplynulého a tohto týždňa mala na programe košická mestská liga v sálovom futbale na programe 11. kola, ale aj niekoľko dohrávok. O

najvyššie víťazstvo v doterajšom priebehu sezóny sa zaslúžili Legionári, ktorí doslova prevalcovali KVP, ktorého zdolali vysoko 17:0. Spoločne s Universotasom ešte neprehrali a upevnili si vedúce postavenie v tabuľke. Dvojcifernými výsledkami sa v tomto týždni skončili aj merania síl Izolexu s posledným Kondorom a Robkerku s Juhom. Dnes sú na programe tieto štyri stretnutia: Malomter - Plzenská hospoda, Robkerk - Traum metall, Delta fan - Slovmatic, Donatus - KVP a Alko 92 - PČSP.

Expotech - Piráti 5:4 - Stretnutie malo od začiatku veľmi dobrú úroveň aj vďaka tomu, že Piráti sa vypli k vynikajúcemu výkonu. Mali dostatok šancí na víťazstvo, no nakoniec rozhodli skúsenosti hostiteľov a strelecká pohotovosť Rusinka s Gliganičon. Góly: Rusinko 3, Gliganič 2 - Závodný, Ivan, Zolák, Bolf.

Delta Fans - QT Športhala 2:1 - Dlho sa zdalo, že tento vyrovnaný súboj sa skončí zaslúženou deľbou bodov, avšak v športové šťastie sa priklonila na stranu Delty. Góly: Fabišík, Surgent - Pulík.

Alko 92 - Malomter 2:2 - Alko veľmi túžilo po víťazstve, ale v koncovke sa okrem Bereša nik nepresadil. Malomter nastúpil bez zraneného Sirotňáka, ktorého však hlavne v útočnej fáze skvele zastúpil Sidor. Góly: Bereš 2 - Urban, Sidor.

Traum metall - Koreko 6:3 - V prvom polčase na ihrisku suverénne kraľovali hráči Traumu. V druhom sa súper prebral, zmazal trojgólové manko, no potom opäť nepochopiteľne poľavili a uľahčili domácim cestu k trom bodom. trojgolovú stratu. Góly: Kováč 2, Martinik, Horňák, Sabovčík R. Koch - Molnár, Smatana, Jakab.

Robkerk - Slovmatic 5:3 - V prvom polčase diktovali tempo hráči Slovmatiku a zaslúžene viedli. Po zmene strán sa však prejavila väčšia skúsenosť hráčov Robkerku, ktorí dokázali otočiť výsledok stretnutia vo svoj prospech. Góly: D. Urban, Murňák po 2, Horák - Jolm 2, Jokeľ.

Piráti - Plzenská hospoda 4:3 - Obojstranne vynikajúci a dramatický duel držal divákov v napätí až do posledných sekúnd. V nich sa podarilo strhnúť víťazstvo na stranu Pirátov Begánimu. Po prvom polčase viedla Plzenská 3:1, ale ani to nestačilo na víťazstvo. Góly: M.Sovič, Šimko, Ivan, Begáni - Závodník, Lendyel, Kaleja.

Robker - Izolex 4:1 -Zaujímavosťou stretnutia bola skutočnosť, že proti sebe stretli dve štvorice hráčov ligového Izolexu. Konfrontácia však vyznela jasne v prospech štvorky Robkerku. Góly: Wantruba, Lörinc, Murňák, Vaňuš - Radvák.

Extopech - Koreko 5:4 - Koreko poriadne potrápilo favorizovaný Expotech, keď podalo bojovný výkon. Pri troche šťastia sa mohli jeho hráči postarať o prekvapenie. To sa nakoniec nestalo a hostitelia získali povinné body. Góly: Gliganič 2, Rusinko, Maďarik, Boldiš - Jakab 2, Dedinský, Spišák.

Izolex - Kondor 10:0 - Posledný celok tabuľky zaostával vo všetkých činnostiach sa favoritom. Ten hral od začiatku s veľkým nasadením a presadil sa aj strelecky. Góly: Várady 4, Radvák, Čanda po 2, Horňák, R. Nagy.

Legionári - KVP 17:0 - Legionári dosiahli najvyšší výsledok v tomto ročníku ligy proti súperovi, ktorý po polčase 6:0,sa v druhom úplne položil a dovolil Legionárom vylepšiť si skóre a niektorým i polepšiť si v tabuľke strelcov. Góly: R. Grus, Palkovič 4, A. Grus,

Fotta, Majný, Gajdoš po 2, J. Palkovič.

Piráti - QT Športhala 5:5 - Piráti dali rýchle dva góly a kontrolovali priebeh zápasu. V ďalších minútach však zahodili viacero tutoviek čím urazili športové šťastie. Súper sa spamätal a priebeh stretnutia poriadne zdramatizoval. V závere viedol rozdielom gólu, no v poslednej minúte Zolák vyrovnal. Góly: Begáni, Zolák po 2, Ivan - Sopko 2, Rusnák, Beer, Sedlák.

Robkerk - Juh 11:2 - Dobrú formu aj v tomto stretnutí potvrdili hráči Robkerku, ktorí uštedrili Juhu najvyššiu prehru. Najlepšími hráčmi na ihrisku boli Wantruba a Toporčák. Góly: Wantruba 5, Murňák 3, Toporčák, Horák, Vidricko - Lukačko, Koledzej.