Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Rekordne krátky zápas v Hrabušiciach

Najkratší majstrák. V Hrabušiciach stihli diváci vidieť dva góly, ale len do ôsmej minúty. (Autor: Jozef Petruška)
Sportnet|Publikované 13. máj 2012 o 22:00

Sklamanie zavládlo po stretnutí Hrabušice - Ľubica. Hralo sa len osem minút.HRABUŠICE. Už pred týždňom bolo negatívom V. ligy PT nedohrané stretnutia Štrba - Jaklovce pre pokles hráčov hostí pod sedem. Takéto situácie sa stávajú u mládeže, ale v piatoligovej súťaži je to raritou. Prešiel týždeň a znova sa z rovnakého dôvodu nedohral ďalší majstrák Hrabušice - Ľubica.

Sklamanie v Hrabušiciach

Už prvý pohľad na zostavu Ľubice nasvedčoval tomu, že niečo nie je v poriadku. Stretnutie začalo s jedenástimi hráčmi Hrabušíc a len siedmimi z Ľubice. Po úvodnom góle Jurča a následne Kukuru nahlásil jeden z futbalistov hostí zranenie a tak musel hlavný arbiter v 8. minúte súboj predčasne ukončiť. „Sme z toho trochu sklamaní, lebo všetko bolo pripravené na odohranie zápasu. V takej súťaži by sa to nemalo stávať, že klesne počet hráčov pod sedem. Nevidím do problémov klubu hostí, ale my sme chceli hrať," skonštatoval po stretnutí jeden z najskúsenejších hráčov Hrabušíc Peter Dičák, ktorý ani nevedel spomenúť, kedy sa v Hrabušiciach stretnutie dospelých nedohralo.

Je síce pravdou, že do Hrabušíc sa už súperi boja chodiť, nie však z dôvodu zlého prostredia, či iných zlých dôvodov. Príčinou je výborná forma domácich futbalistov a ich gólové nádielky. Hrabušičania sú už známi svojou šesťgólovou „domácou normou". „Doma dávame veľa gólov, ale to neznamená, že súper príde len so siedmimi hráčmi, z toho dvaja okolo päťdesiatky. My sme si hlavne chceli zahrať futbal," sklamane dodal P. Dičák.

Nemali hráčov

Ľubica sa pohybuje na konci piatoligovej tabuľky, no v doterajšom jarnom priebehu nič nenasvedčovalo tomu, žeby boj o záchranu predčasne zabalili. Veď len tri kolá dozadu prekvapili bezgólovou remízou v Kluknave, doma dokonca porazili rezervu Sp. Novej Vsi. „Boli sme pripravení, že v Hrabušiciach sa bude hrať ako vždy v nedeľu dopoludnia. Zrazu sme čítali v úradnej správe o zmene termínu na sobotu. A to bol u nás problém. V sobotu hrali svoje majstráky dorastenci. Štyria hráči boli pracovne v Bratislave, dvaja sú zranení, jeden vykartičkovaný. Na sobotu sme neboli schopní dať mužstvo dokopy. Keby sa hralo v nedeľu dopoludnia, nastúpili by sme v kompletnej zostave," opísal príčiny rekordne krátkeho zápasu tréner Ľubice Štefan Kaprál.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.