Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

Rekordná návšteva, kvalitný hokej a nešťastná prehra

Sportnet|Publikované 17. okt 2006 o 00:00

Spišská Nová Ves - Na neobvyklý úspešný športový týždeň na Spiši sčasti nadviazali aj hokejisti. V utorok futbalisti zdolali doma Ružomberok a

hokejisti príjemne potešili víťazstvom 2:1 v Banskej Bystrici. Veľký hokejový sviatok bol na programe v piatok, kedy sa na novoveskom zimáku predstavil ambiciózny tím z Kežmarku. Po futbalistoch (3 000 divákov) urobili nový rekord aj hokejisti. Oficiálne ich bolo v hľadisku niečo cez dve tisícky, ale kľudne môže skonštatovať, že zápas sledovalo 2 500 divákov. Tí videli veľmi kvalitný hokej a hoci domácim sa vrátilo požičané z utorka (prehrali s Kežmarkom 1:2), diváci nepískali, nenadávali. Divák vie odpustiť aj prehru, keď hráči na ľade odovzdali zo seba všetko.

"O všetkom rozhodla už prvá tretina, kedy sme dostali dva góly. Bohužiaľ, v ďalšom priebehu stretnutia sa nám už nepodarilo streliť aspoň vyrovnávajúci gól. Veľmi sme chceli v tomto zápase uhrať dobrý výsledok, hlavne pre divákov, ktorí prišli v hojnom počte.

Bolo to niečo podobné, ako keď mi sme hrali v Banskej Bystrici na začiatku sme dali dva rýchle góly, ktoré rozhodli o výsledku. Aj toto stretnutie naznačilo, že súboje s Bystričanmi a Kežmarčanmi budú veľmi náročné," povedal po stretnutí brankár HK Spišská Nová Ves Marek Novotný.

Hokejová I. liga dnes pokračuje ďalším kolom a Spišská Nová Ves bude mať opäť výhodu domáceho prostredia, keď o 17.30 hod. privíta Trebišov.

Súvisiace články