Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Rekordná bola účasť na Horovskej desiatke

Na Silvestra si v Horovciach zašportovalo 175 bežcov. (Autor: archív)
Róbert Andrejov|Publikované 12. jan 2017 o 23:00

Na štart sa postavilo 175 bežcov, ešte pred nimi si zasúťažilo 80 detí.

HOROVCE. Posledný deň uplynulého roka patril v obci Horovce v Michalovskom okrese tradičnému bežeckému podujatiu Horovská desiatka, ktorá napísala už svoju 33. kapitolu.

Obľúbené preteky prilákali rekordný počet bežcov – až 175. Ako prvý cieľovú pásku preťal košický bežec Filip Džubara, ktorý trať zabehol za 33 minút a jednu sekundu.

V porovnaní s predošlým ročníkom si tak polepšil o jednu priečku, keďže vlani skončil druhý.

Najrýchlejšou ženou v Horovciach bola Michalovčanka Alena Farkašová, ktorá do cieľa dobehla v čase 0:42:47 hod.

Najstarším účastníkom podujatia bol 74-ročný Andrej Baran z Vranova nad Topľou.

Výsledky

Muži do 39 rokov: 1. Filip Džubara (TJ Obalservis Košice), 2. Patrik Vyšňovský (MBO Strážske/Labaš s.r.o.), 3. Erik Onofrej (O5 BK Furča Košice)

Muži do 49 rokov: 1. Anatolij Malyy (Goral maraton), 2. Michal Ivančo (ŠK Banské), 3. Michal Safko (BK Spartak Medzev)

Muži do 59 rokov: 1. János Bogár (Forro Encs), 2. Peter Janovič (Activelife), 3. Michal Kukuruc (AC Michalovce)

Muži do 69 rokov: 1. Karol Labaš (Geoma Myslava), 2. Gejza Vargaeštok (MBK Veľké Kapušany), 3. Bartolomej Ficzere (Sopka Seňa)

Muži nad 70 rokov: 1. Gerard Parilak (AC Michalovce), 2. Vojtech Kassaj (I.D.C. Holding Bratislava), 3. Andrej Baran (MŠK Vranov)

Ženy do 34 rokov: 1. Alena Farkašová (AC Michalovce), 2. Lucia Vojníková (Michalovce), 3. Lenka Doliňáková (Poprad)

Ženy od 35 do 49 rokov: 1. Lucia Iľková (Maras team), 2. Daša Frivalská (Geodeticca Runing Team), 3. Ildiko Vargová (Forro Encs)

Ženy nad 50 rokov: 1. Helena Litváková (Trebišov), 2. Zlata Semanová (O5 BK Furča Košice), 3. Alžbeta Tiszová (TMS International Košice s.r.o.)

Kalendár bežeckých podujatí na Zemplíne v roku 2017

Sobota 11. marca: Laborecká desiatka (miesto podujatia Strážske, dĺžka trate 10 km, povrch asfalt, štart o 13.00 hod.)

Nedeľa 19. marca: Sačurovská pätnástka – 9. Memoriál Heleny Slukovej (Sačurov, 15 km, asfalt, 13.00 hod., o 12.00 hod. štart detí)

Nedeľa 26. marca: Čečehovský polmaratón (Čečehov, 21,1 km, asfalt, 13.00 hod.)

Pondelok 1. mája: Podvihorlatský maratón, Michalovský polmaratón (Michalovce, 20 km/10 km, asfalt, 14.00 hod.)

Nedeľa 21. mája: Rudlovský šlapák (Rudlov, 9 km, asfalt, 14.00 hod.)

Streda 5. júla: Domašská desiatka na Eve (Domaša, 10 km, asfalt, 10.00 hod.)

Nedeľa 23. júla: Bančanská desiatka (Banské, 10 km, asfalt, 14.00 hod., o 12.00 hod. štart detí)

Nedeľa 6. augusta: Klokočovská päťka (Klokočov, 5 km, asfalt, 16.00 hod., o 12.00 hod. štart detí)

Sobota 12. augusta: Hámorská dvadsiatka (Remetské Hámre, 20 km, asfalt/lesný chodník, 10.00 hod.), Beh Kapušianskou pláňavou (Veľké Kapušany, 12 km, asfalt, 11.00 hod.)

Piatok 15. septembra: Michalovská hodinovka (Michalovce, 1 hodina, tartan, 10.00 hod.)

Nedeľa 15. októbra: Beh do vrchu Banské – Mlačky (Banské, 6,4 km, asfalt, 14.00 hod., o 12.00 hod. štart detí)

Nedeľa 22. októbra: Žipovská desiatka (Nižný Žipov, 10 km, asfalt, 11.15 hod.)

Nedeľa 12. novembra: Beh oslobodenia mesta Strážske (Strážske, 6,4 km, cesta, 14.00 hod., o 12.45 hod. štart detí)

Piatok 24. novembra: Beh o štít mesta Michalovce (Michalovce, 7,6 km, asfalt/kamenná dlažba, 18.00 hod., o 13.00 hod. štart žiakov)

Nedeľa 31. decembra: Horovská desiatka (Horovce, 10 km, asfalt, 11.00 hod.)

Autor: Róbert Andrejov

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.