Streda, 24. február, 2021Meniny má Matej

Rekordér Santoro na 62. grandslame do 2. kola

SITA|Publikované 15. jan 2008 o 13:09

MELBOURNE 15. januára (SITA, AP) - V 2. kole dvojhry mužov na Australian Open nebude chýbať ani 35-ročný Fabrice Santoro, ale už ako nový grandslamový rekordér. Nezničiteľný Francúz zdolal amerického ...

MELBOURNE 15. januára (SITA, AP) - V 2. kole dvojhry mužov na Australian Open nebude chýbať ani 35-ročný Fabrice Santoro, ale už ako nový grandslamový rekordér. Nezničiteľný Francúz zdolal amerického bombardéra Johna Isnera bez väčších problémov 6:2, 6:2, 6:4 a účasťou na 62. podujatí "veľkej štvorky" prekonal doterajšie maximum Andreho Agassiho. Legendárny Američan sa lúčil s kariérou na US Open 2006, kde si pripísal na konto svoj 61. grandslamový turnaj. Rodák z Tahiti Santoro (nar. 9. 12. 1972) vzal jeden rekord aj Dominikovi Hrbatému, keď sa stal hráčom s najvyšším počtom absolvovaných grandslamových turnajov bez prerušenia - 38. Slovenský tenista mu toto privilégium svojou neúčasťou v Melbourne sám ponúkol. V 45. účasti na vrcholnom tenisovom podujatí v rade mu zabránila operácia ruky. "Keď sa pozriete na históriu tenisu a hráčov ako Sampras, Agassi, Connors a ďalších, ktorí ju vytvárali, všetci hrali tenis veľmi dobre a dlho. Teraz som aspoň v niečom o trochu pred nimi. Keďže všetci títo šampióni vo mne vzbudzujú veľký rešpekt, tento rekord si veľmi cením. Je to asi jediná vec, v ktorej ich môžem prekonať," komentoval s nadhľadom Santoro.

V súvislosti s utorkovým súbojom s Američanom Isnerom je zaujímavý ešte jeden fakt. Keď Santoro absolvoval v roku 1989 na Roland Garros svoju grandslamovú premiéru, mal Isner 4 roky.

Obojručne z oboch strán hrajúci tenista s fantastickým citom pre volej a skrátenie hry už roky naháňa svojím neortodoxným štýlom strach súperom z okruhu ATP. Malo by to trvať ešte niekoľko mesiacov, keďže sa v jednom z rozhovorov nechal počuť, že sezóna 2008 bude jeho rozlúčkovou. V 2. kole čaká na Santora favorit nad favoritov: Roger Federer. "Chcem si v Melbourne ešte raz zahrať proti Federerovi. Verím, že sa mi to splní," citovali zahraničné zdroje Santora. Už sa mu to splnilo, keďže Federer v 1. kole "rozbil" Argentínčana Diega Hartfielda 6:0, 6:3, 6:0. So Švajčiarom má Santoro bilanciu 2:8.


Súvisiace články