Nedeľa, 7. marec, 2021Meniny má Tomáš

Rekordér Hrbatý dostal Čecha Ulihracha

Sportnet|Publikované 28. máj 2007 o 00:00

Na Roland Garros všetci opakujú mená Federer a Nadal.Iní hráči akoby ani nehrali.

Na grandslamovom turnaji v tenise Roland Garros prelomili vo vlaňajšom 105. ročníku divácky rekord, do hľadiska prišlo po prvý raz cez 400-tisíc divákov (447 369). Zabrala novinka s rozšírením programu na pätnásť dní, namiesto tradičného pondelka sa začínalo už v nedeľu a v prvý deň si kúpilo vstupenku vyše 28-tisíc fanúšikov. „Sunday Start“ zopakovali organizátori aj včera. Biznis sa opäť vydaril, lístky sa dobre predávali. Lenže pršalo.

Safin to stihol

„Videl som čierne mraky, tak som sa poponáhľal,“ žartoval po svojom zápase 1. kola ruský tenista Marat Safin. Ako jediný stihol napoludnie dokončiť duel a vzápätí sa spustil lejak. Vydýchla si favoritka Serena Williamsová, ktorá sa trápila s Bulharkou Pironkovou a za stavu 5:6 v prvom sete začalo pršať.

Fanúšikovia potom pod dáždnikmi a pod strechou rozoberali šance favoritov. V dvojhre mužov sa všetko krúti okolo Federera s Nadalom. Hoci je v hre 128 mien, tí ďalší akoby ani nehrali. Federerovi k desiatim Grand Slamom a k tenisovej nesmrteľnosti chýba len prvenstvo z Roland Garros.

„Viem, že Roger si teraz verí viac ako kedykoľvek predtým. V poslednom finále pred cestou do Paríža ma na turnaji v Hamburgu zdolal. Ale aj ja idem za ďalším titulom,“ povedal Nadal. Na turnaji Roland Garros hral v posledných dvoch rokoch a ešte tu neprehal. Naháňa rekord legendárneho Švéda Björna Borga, ktorý ako jediný vyhral v Paríži v tzv. open ére tri razy za sebou.

Hantuchová proti ľaváčke

V množstve štatistík a rekordov turnaja sa jeden zápis ušiel aj nášmu Dominikovi Hrbatému. Roland Garros je preňho už 42. grandslamový turnaj v sérii, od Australian Open 1997 nechýbal na žiadnom. Medzi aktívnymi hráčmi je na 2. mieste Švéd Jonas Björkman. Ak by chcel Hrbatý prekonať rekord Juhoafričana Ferreiru (59 turnajov za sebou), ktorý už ukončil kariéru, musel by sa v širšej svetovej špičke udržať ďalšie štyri sezóny.

Dominika čaká v Paríži v 1. kole český kvalifikant Bohdan Ulihrach. Daniela Hantuchová prvý raz v turnajovom súboji stretne s chorvátskou ľaváčkou Kostaničovou-Tošičovou a aj preto si včera zatrénovala so Švajčiarkou Schnyderovou. Jarmile Gajdošovej pridelil žreb kvalifikantku Petkovicovú z Nemecka a Dominika Cibulková narazí na Číňanku Sun Tiantian.

Súvisiace články