Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Reichelt vyhral slávny zjazd vo Wengene, prekazil radosť domácim

Rakúsky zjazdár Hannes Reichelt sa teší z víťazstva v cieli klasického zjazdu Svetového pohára vo švajčiarskom Wengene. (Autor: TASR/AP)
TASR|Publikované 18. jan 2015 o 15:10

Reichelt zavŕšil vo Wengene postupku - v roku 2013 tu bol v zjazde tretí, vlani druhý, teraz vyhral.

WENGEN. Rakúsky lyžiar Hannes Reichelt prvýkrát v kariére vyhral klasický zjazd Svetového pohára vo švajčiarskom Wengene. Na obávanom Lauberhorne najlepšie zvládol spodnú časť trate a v cieli časom 2:36,14 min. predstihol dvojicu domácich pretekárov.

Na druhé miesto odsunul o 12 stotín Beata Feuza, tretiu priečku obsadil víťaz piatkovej kombinácie Carlo Janka. Reichelt slávil deviate víťazstvo v kariére, z toho tretie v zjazde.

Prekazil domácu radosť

Skúsený 34-ročný Rakúšan profitoval z výbornej kondičnej pripravenosti. Na najdlhšej zjazdovke v kalendári SP (4422 m) mal v závere najviac síl, výborne zvládol esíčko pred cieľom, kde už iným pretekárom dochádzal dych, a pokazil tak radosť divákom na tradične nabitých tribúnach, ktorí už-už slávili dvojitý švajčiarsky triumf.

Reichelt tak po vlaňajšom triumfe v Kitzbüheli pridal do svojej zbierky úspech na ďalšej cenenej zjazdovke. Vo Wengene zavŕšil víťaznú postupku - v roku 2013 tu bol v zjazde tretí a minulý rok druhý. Okrem toho obsadil 2. miesto aj v roku 2012.

"Je to nádherné zvíťaziť, po Kitzbüheli je Wengen mojou druhou najobľúbenejšou zjazdovkou. Som rád, že si môžem Lauberhorn vyškrtnúť z môjho zoznamu splnených úloh," tešil sa Reichelt.

Kolotoč mužského Svetového pohára sa teraz presúva do slávneho Kitzbühelu, kde je od 23. do 25. januára na programe klasické menu so super-G, kombináciou, zjazdom na legendárnom Streife a na záver slalomom na Ganslernhangu.

Výsledky

Zjazd mužov: 1. Hannes Reichelt (Rak.) 2:36,14 min., 2. Beat Feuz +0,12, 3. Carlo Janka +0,14, 4. Patrik Küng (všetci Švajč.) +0,80, 5. Kjetil Jansrud (Nór.) +1,11, 6. Guillermo Fayed (Fr.) +1,30, 7. Tobias Stechert (Nem.) +1,41, 8. Sandro Viletta +1,45, 9. Didier Defago (obaja Švajč.) +1,77, 10. Georg Streitberger (Rak.) +1,83

Celkové poradie vo SP (po 20. z 37 súťaží): 1. Marcel Hirscher (Rak.) 836 bodov, 2. Jansrud 669, 3. Fritz Dopfer a Felix Neureuther (obaja Nem.) 542, 5. Alexis Pinturault (Fr.) 505, 6. Reichelt 431, ..., 80. Adam ŽAMPA (SR) 41

Poradie v zjazde (5 z 10): 1. Jansrud 339, 2. Dominik Paris (Tal.) a Feuz 232, 4. Reichelt 225, 5. Fayed 210, 6. Steven Nyman (USA) 209