Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

REGISTRUJEME

Sportnet|Publikované 20. dec 2005 o 00:00

Garnerová v Poprade skončila, prichádza Garčárová!Richard HUDEČEKPoprad - Včera sme sa dozvedeli horúcu informáciu z kuchyne BK Siemens Poprad.

Garnerová v Poprade skončila, prichádza Garčárová!

Richard HUDEČEK

Poprad - Včera sme sa dozvedeli horúcu informáciu z kuchyne BK Siemens Poprad. Včerajším dňom skončila v Poprade americká pivotka Andrea Garnerová (na snímke vľavo v sobotňajšom dueli s Nitrou). V klube mala platnú zmluvu do konca sezóny, preto je jej predčasný odchod prekvapujúci a nečakaný.

"V klube sme zhodnotili jej účinkovanie u nás. Bola líderkou v príjme a predpokladali sme, že bude aj ústrednou postavou v hre. Naše predpoklady sa nie celkom splnili. Musíme uznať, že v štatistikách obranných doskokov bola najlepšia, ale pokiaľ ide o samotné zakončovanie a body na zápas, bola na tom dosť slabo. Naše očakávania, hlavne v ofenzíve, boli úplne iné. Preto sme sa s ňou i jej agentom dohodli, že využijeme jej odlet na Vianoce domov, do Ameriky na to, aby sme ukončili našu spoluprácu s ňou. Dohodli sme sa na predčasnom rozviazaní kontraktu," povedal nám generálny manažér BK Siemens Poprad Ladislav Hrivko. Zaujímalo nás, či sa pod jej predčasný odchod podpísala aj skutočnosť, že v Európskom pohári FIBA nevyhrali Popradčanky ani jeden zápas.

"Určite sme očakávali, že hlavne v ťažkých zápasoch Európskeho pohára nám Andrea pomôže pri zakončení, čo sa nestalo. Myslím si, že každý z nás v kútiku duše veril, že aspoň jeden zápas sa nám podarí vyhrať," pripomenul L. Hrivko. Pred sezónou sa v Poprade netajili smelou ambíciou pokúsiť sa prebojovať až do finále. To sa však zatiaľ nepotvrdzuje.

"Myslím si, že postupným cieľom je približovať sa k druhému miestu, momentálne je však reálnejšia tretia priečka," zdôraznil L. Hrivko. Po predčasnom odchode Garnerovej sa snažia v klube zaplátať dieru čo najskôr. Vyzerá to tak, že do konca sezóny príde do BK Siemens na hosťovanie odchovankyňa popradského basketbalu Veronika Garčárová.

"Hneď po odchode Garnerovej sme rozmýšľali, ako ju nahradiť. Vhod nám padla ponuka od Ružomberka, ktorý nám ponúkol na hosťovanie do konca sezóny Garčárovú. V najbližších dňoch by sa mal jej príchod dotiahnuť do konca. Vyzerá to tak, že by mala byť v Poprade od Nového roku. Záleží od trénera, či ju nominuje už na najbližšie extraligové stretnutie, v príprave bude s družstvom už od nového roku," ozrejmil L. Hrivko, ktorý v klube vykonáva funkciu dočasného generálneho manažéra BK. Dá sa to popri hlavnému zamestnaniu zvládať?

"Myslím si, že pokiaľ Poprad chce hrať kvalitný basketbal a pôsobiť v Európskom pohári, potrebuje generálneho manažéra a možno i viac funkcionárov okolo. Keďže ja vykonávam túto funkciu dočasne a iba na polovičný úväzok, je našou úlohou do blízkej budúcnosti nájsť niekoho, kto by sa tomu mohol venovať na plný úväzok," uzavrel L. Hrivko.

Súvisiace články