Pondelok, 20. septembra, 2021Meniny má Ľuboslav, Ľuboslava

Red Wings získali po Hašekovi aj Luca Robitailla

TASR|3. júl 2001 o 10:58

Buffalo 3. júla (TASR) - Po nedeľňajšej kúpe českého brankárskeho virtuóza Dominika Hašeka sa tímu zámorskej NHL Detroitu Red Wings ...

Buffalo 3. júla (TASR) - Po nedeľňajšej kúpe českého brankárskeho virtuóza Dominika Hašeka sa tímu zámorskej NHL Detroitu Red Wings podarilo v pondelok uloviť "veľkú rybu" aj do ofenzívnych radov. Na dvojročnej spolupráci s opciou na tretiu sezónu sa dohodli s útočníkom Lucom Robitaillom.

Tridsaťpäťročný bývalý pilier losangelských Kings nastrieľal v uplynulej sezóne 37 gólov a pridal 51 asistencií, pričom v dvoch kolách play off sa mu podarilo vsietiť 4 góly, čím pomohol tímu k vyradeniu práve Detroitu v 1. kole play off. V klubových štatistikách skončil za lídrom Žigmundom Pálffym (89) o 1 bod na druhom mieste (88). V doterajšej bohatej 15-ročnej hokejovej kariére má na konte 1124 bodov za 590 gólov a 648 asistencií.

"Teraz som šťastný, pretože idem do tímu, ktorý chce vyhrávať. Jediné, čo mi chýba, je Stanley Cup a som v tíme, ktorý má veľkú šancu," vyhlásil Robitaille, ktorému Kings ponúkli 3,5 milióna, no v Detroite zarobí počas dvoch rokov minimálne 9 miliónov dolárov. Predstavitelia červených krídel z Detroitu si od Haškovho a Robitaillovho angažovania sľubujú, že im nové posily pomôžu zabudnúť na posledné dosť neúrodné roky. Veľkým cieľom Detroitu bude v nadchádzajúcej sezóne prestížny Stanleyho Pohár, po získaní ktorého by mohol Hašek skvelo zakončiť svoju hviezdnu kariéru.

Súvisiace články