Piatok, 18. júna, 2021Meniny má Vratislav

Rečí už bolo dosť, každý musí začať od seba, vraví Nagy

Ladislav Nagy je najproduktívnejším hráčom Slovana. (Autor: TASR)
Prémiový obsah
Ondrej Gajdoš|5. jan 2015 o 21:10

Ticho bolo v kabíne aj na dlhej ceste autobusom do Bratislavy, hovoril.

BRATISLAVA. Hokejisti Slovana v pondelňajšom zápase v Záhrebe viedli v polovici 4:0 a nakoniec prehrali 4:5. Zaváhali už v štvrtom stretnutí za sebou, play off sa im vzdiaľuje viac a viac. Najproduktívnejšiemu hráčovi bratislavského tímu Ladislavovi Nagyovi sa po návrate hovorilo ťažko.

Patríte medzi najskúsenejších hráčov Slovana. Zažili ste už niečo podobné?

"Zažil, ale z opačnej strany. Keď som hral NHL vo Phoenixe, v zápase s Torontom na jeho ľade sme po dvoch tretinách prehrávali 1:5 a nakoniec sme zvíťazili 6:5."

Čím si vysvetľujete zlyhanie mužstva v Záhrebe?

"Neviem to presne zdôvodniť. V tridsiatej minúte sme inkasovali dva rýchle góly a tréner Matikainen zobral oddychový čas, aby sme sa upokojili. Nepomohlo to. Naraz akoby sme sa báli hrať s pukom. Odhadzovali sme ho. Pritom stačilo viac ho podržať v našej moci a nebáť sa hrať. Prišli ďalšie hrubé chyby v obrane, lavínu sme už nezastavili. Máme troch zranených obrancov, musia hrať mladší. Starší sú preťažení. Slovan nemá široký káder ako ruské kluby, momentálne hráme len na šesť bekov."

Skúste opísať atmosféru po zápase.

"Ticho bolo v kabíne aj na dlhej ceste autobusom do Bratislavy. Každý si uvedomoval, že sme stratili jasné tri body. Mužstvo je psychicky dole, neveríme si."

Slovan stráca na ôsme postupové miesto do play off osem bodov, do konca základnej časti hráte ešte sedemnásť zápasov. Bude hrať vaše mužstvo o Gagarinov pohár?

"Ak by sme vo vianočnom týždni nezbabrali zápasy s Togliatti, Nižnekamskom a teraz v Záhrebe,

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa

Súvisiace články