Sobota, 24. júla, 2021Meniny má Vladimír

Realizačné tímy reprezentačných trénerov známe až 14. augusta

TASR|31. júl 2001 o 17:04

Bratislava 31. júla (TASR) - Hoci mená nových reprezentačných trénerov v hádzanej sú známe od zasadnutia Správnej rady SZH 25. júla, ich realizačné tímy, ktoré si Štefan Katušák (nástupca Slavomíra Šipoša) a Viera Zaťková (Tomáša Kuťku) vyberú, budú zn

áme až 14. augusta. Cieľom oboch kormidelníkov bude konečne doviesť svoje družstvá na záverečný turnaj niektorého z vrcholových podujatí MS a ME.

"Slovensko má kvalitných hádzanárov, ktorí však v rámci reprezentácie potrebujú zohrať viac zápasov so silnými súpermi. Len ťažké súboje vytiahnu kvalitu smerom nahor. Chcel by som zaviesť niektoré zmeny, napríklad počas roka niekoľko 2-3-dňových sústredení bez hráčov, ktorí hrajú vo vzdialených krajinách alebo postupné zaraďovanie mladých talentov," uviedol Š. Katušák, ktorý bude okrem svojej hlavnej funkcie pôsobiť aj ako metodik ženského tímu Štartu Bratislava. "Chcem všetko svoje úsilie nasmerovať na reprezentáciu, a práca v Štarte ma v tom nebude vôbec obmedzovať," dodal skúsený tréner.

Opačná situácia nastala v prípade Viery Zaťkovej, ktorá okrem trénerských povinností v reprezentácii a v Chirane Medical navyše pôsobí ako pedagóg na FTVŠ UK Bratislava.

"Vzhľadom na malý počet reprezentačných akcií je pre mňa výhodné, že trénujem aj Chiranu. Z časového hľadiska sa to dá stihnúť, pretože sa tam trénuje iba vo večerných hodinách. Navyše takto nevyjdem z praxe. Chcela by som nadviazať na prácu svojho predchodcu a do 2-3 rokov sa konečne prebojovať na európsky či svetový šampionát," uviedla V. Zaťková.

Súvisiace články