Sobota, 12. júna, 2021Meniny má Zlatko

Real začal prípravu v Japonsku

Sportnet|29. júl 2004 o 00:00

TOKIO - Na krátke turné po Japonsku pricestovali včera futbalisti španielskeho veľkoklubu Real Madrid. Nielen zápasy, ale i tréningy mužstva plného hviezdnych mien sa v Japonsku tešia veľkej obľube. Krátky tréning a charitatívny zápas s chlapčenským ...

David Beckham (vľavo) a Zinedine Zidane (uprostred) žartujú na tréningu Realu Madrid v Tokiu. Biely balet pricestoval do Japonska na týždenné turné pred novou sezónou. FOTO - TASR/EPA

TOKIO - Na krátke turné po Japonsku pricestovali včera futbalisti španielskeho veľkoklubu Real Madrid. Nielen zápasy, ale i tréningy mužstva plného hviezdnych mien sa v Japonsku tešia veľkej obľube. Krátky tréning a charitatívny zápas s chlapčenským výberom jednej z tokijských škôl si prišlo včera pozrieť až 4 000 divákov. Tí vítali svoje idoly hlasnými výkrikmi. Najväčšmi to v hľadisku zahučalo, keď z kabín vystúpil anglický záložník David Beckham.

Futbal sa páčil, hoci sa Real nepredstavil v plnej sile. Po dvadsiatich minútach opustil trávnik kanonier Ronaldo a stredopoliar Zinedine Zidane hral s badateľným diskomfortom. Smolu má najmä brazílsky útočník. Zástupcovia klubu uviedli, že Ronalda trápia problémy s kolenom a zrejme vynechá jeden, prípadne i oba exibičné zápasy v Tokiu. Ani ďalšia superstar Realu sa neukázala v najlepšom svetle.

"Máme za sebou dlhú a namáhavú cestu, navyše som si do lopty nekopol poldruha dňa. Dnes sa však dobre vyspím a zajtra už bude všetko v najlepšom poriadku," odvetil Zidane na otázky reportérov na tlačovej besede. "Zdravotne sa cítim celkom dobre. Bol som na dovolenke a trávil som dosť času so svojou rodinou. Teraz sa však teším na to, že si opäť môžem navliecť dres Realu Madrid," dodal populárny Zizu. Real Madrid odohrá v Tokiu dva priateľské zápasy s klubmi najvyššej japonskej ligy. Dnes si zmeria sily s tímom JEF United Ichihara, v nedeľu s klubom Ossie Ardiles Tokio. V príprave na novú sezónu už vedie Real nový tréner Juan Antonio Camacho.

(reuters, sb)

Súvisiace články