Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Real sa odvolal proti Beckhamovej červenej karte

SITA|Publikované 25. okt 2005 o 12:24

MADRID 25. októbra (SITA, AP) - Vedenie futbalového klubu Real Madrid podalo v utorok odvolanie voči červenej karte, ktorú udelil rozhodca v ligovom zápase s FC Sevilla Davidovi Beckhamovi. Kapitán anglickej ...

MADRID 25. októbra (SITA, AP) - Vedenie futbalového klubu Real Madrid podalo v utorok odvolanie voči červenej karte, ktorú udelil rozhodca v ligovom zápase s FC Sevilla Davidovi Beckhamovi. Kapitán anglickej reprezentácie si vyslúžil od arbitra Artura Daudena Ibaneza v nedeľu predčasný odchod z ihriska štadióna Santiaga Bernabeua krátko po napomínaní žltou kartou, ktoré stredopoliar domácich ocenil nešportovým potleskom. "Beckham sa správal posmešne po tom, čo bol pokarhaný," napísal do záznamu o stretnutí španielsky rozhodca. "Právne oddelenie Realu Madrid analyzovalo videozáznam zápasu a rôzne fortografie a odvolá sa s cieľom preukázať, že Beckhamovo správanie nenieslo známky nezdvorilosti voči rozhodcovi Ibanezovi," uvádza sa vo vyhlásení kráľovského klubu. Bez ohľadu na úspech podnetu Beckham nemôže nastúpiť na stredajší ligový zápas s Deportivom La Coruňa. Bývalý hráč Manchestru United v októbri videl červenú farbu v rukách rozhodcu hneď dvakrát. Pre vylúčenie nedohral ani zápas kvalifikácie na MS v Nemecku s Rakúskom.

Beckham má po napodobnení priestupku svojho reprezentačného kolegu Wayna Rooneyho aj podporu trénera reprezentačného výberu Albionu Svena Görana Erikssona, ktorý nehľadá na post kapitána svojho mužstva náhradu. "Nemám s Beckhamom ako kapitánom žiadne problémy. Nerozprával som sa s ním o incidente. Neviem, čo sa stalo. David bude v Nemecku kapitánom. Takéto veci sa vo futbale stávajú. Do každého zápasu posielam svojich zverencov s tým, že chceme vyhrať, ale zároveň chceme dohrať jedenásti. Je ľahšie uspieť s jedenástimi mužmi," komentoval Beckhamovo vylúčenie švédsky kouč.


Súvisiace články