Streda, 20. októbra, 2021Meniny má Vendelín

Real prišiel o domácu neporaziteľnosť, od Mallorky dostal debakel 1:5

TASR|4. máj 2003 o 16:13

Madrid 4. mája (TASR) - Španielsky futbalový klub Real Madrid prišiel v sobotu o svoju dva a polročnú domácu neporaziteľnosť, keď na štadióne Santiaga ...

Madrid 4. mája (TASR) - Španielsky futbalový klub Real Madrid prišiel v sobotu o svoju dva a polročnú domácu neporaziteľnosť, keď na štadióne Santiaga Bernabea podľahol Mallorke prekvapujúco vysoko 1:5.

Kráľovský klub rozstrieľal piatimi gólmi v druhom polčase jeho bývalý hráč Kamerunčan Samuel Etoďo a domáci priaznivci vyprevadili na konci zápasu svoje "pusinky" mohutným piskotom. Real si aj napriek porážke zachoval vedenie v ligovej tabuľke šesť kôl pred koncom súťaže.

Podľa obrancu Michela Salgada musí Real vyhrať v semifinálovom dueli Ligy majstrov proti Juventusu Turín, aby odčinil prehru a ospravedlnil sa fanúšikom. "Musíme dať našim priaznivcom dôvod na radosť proti Juventusu, lebo si nezaslúžili vidieť tento výkon," povedal Salgado na margo zápasu. "Zápas ako tento poškodzuje imidž tímu a musíme ho zlepšiť," povedal ďalej Salgado, ku ktorému sa pridal aj kapitán Realu Fernando Hierro. "Ten piskot je pochopiteľný. Ako kapitán a tu najdlhšie pôsobiaci hráč, prijímam zodpovednosť za ten piskot," povedal Hierro.

Real sa stretne s Juventusom v prvom semifinálovom dueli v utorok v Madride.

Súvisiace články